Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Společnost

Do Trojhalí míří předvánoční MINT Market. Nabídne výrobky od lokálních tvůrců

Areál Trojhalí Karolina oživí v sobotu 90 stánků lokálních a nezávislých tvůrců. Do Ostravy míří MINT Market.

Do Ostravy míří MINT Market. Foto: Martin Rozbroj

Na MINT Marketu bude k dostání módu nejen na zimu, stylové oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty, doplňky do bytu, bio kosmetika a stovky dalších originálních designových výrobků. Vánoční dárky pro celou rodinu nakoupíte bez stresu a na pohodu přímo od jejich autorů od 10 do 17 hodin. Chybět nebudou ani vybrané delikatesy, doprovodný program, DJ a dětský koutek. Vstup je zdarma a bez bariér, čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni," uvedl Martin Rozbroj z propagačního oddělení MINT Marketu.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří eventy pořádají přes deset let. V současné době ho úspěšně provozují od Ostravy až po Plzeň, přičemž počet nových lokalit neustále roste. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým sortimentem originálního zboží, většinou ruční nebo řemeslné výroby, s vysokým zastoupením současných trendů, jako jsou například fair-trade, eko, bio, zero waste nebo upcycled. Návštěvníci často ocení osobní přístup a přímý kontakt s výrobci," dodal Rozbroj.

Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat své výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," prohlásila principálka Lenka Kolářová.

Zavřít reklamu