Sport
03/12/2021 Petr Sobol

Do Poruby přijedou hokejisté Slavie. Dočká se Režnar první výhry?

Hokejisté Poruby prohráli už tři zápasy v řadě. Další šanci zvítězit budou mít v sobotu.

Na trenérské lavičce Poruby stojí Jiří Režnar, jenž vedl ostravský tým v posledních třech duelech. Jenže všechny zápasy pod jeho vedením Poruba prohrála.

Naposledy Ostravané padli v Litoměřicích, kde prohráli 3:4 po nájezdech. Hosté přitom stáhli dvougólovou ztrátu a měli i další šance, aby zápas zvrátili na svou stranu.

Utkání rozhodla osmá série nájezdů. Zatímco na straně Litoměřic se trefil Přikryl, tak ostravský Réway neuspěl. „Za stavu 3:3 jsme nastřelili dvě tyčky, v nájezdech jsme vedli 2:0 a bohužel jsme je nakonec prohráli. Neodjíždíme s prázdnou, jeden bod je lepší než nic, ale jsme zklamaní, že jsme nedokázali získat i ten druhý,” prohlásil po utkání trenér Režnar.

Dalším soupeřem Poruby bude Slavia, která do Ostravy přijede v sobotu. Pražané jsou v tabulce zatím osmí a poslední dva zápasy prohráli. Naposledy doma nestačili na Vsetín, se kterým padli po výsledku 1:2. „Vůbec se mi to nehodnotí dobře,” řekl pak zklamaně slávistický kouč Jiří Veber.

K lídrům Slavie patří Tomáš Knotek (29 bodů), Lukáš Žejdl (21) nebo obránce Daniel Krejčí (18). Brankářskou jedničkou je Roman Málek, který má vyšší než 91% úspěšnost zákroků.

Porubu tak čeká další těžká překážka. Souboj se Vsetínem začíná v 16 hodin.

Sdílejte článek