Sport
16/12/2023 Petr Sobol

Do Ostravy opět zamíří světový plážový volejbal, přijedou i Schweiner s Perušičem

Foto: Vlastimil Vacek

Součástí světové série v nejvyšší úrovni ELITE 16 bude opět vysoce hodnocený turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro, který se v Dolních Vítkovicích odehraje od 5. do 9. června.

Ostravskému publiku se opět představí oblíbený domácí pár Ondřej Perušič a David Schweiner, poprvé v roli úřadujících světových šampionů a jistých účastníků olympijských her v Paříži. Turnaj úrovně Futures bude na konci léta hostit Brno.

I v olympijské sezoně bude mít Beach Pro Tour tři úrovně – Elite 16, Challenge a Futures. Elitní série má pouze 9 zastávek. Vedle Ostravy si nejlepší světoví beachvolejbalisté a beachvolejbalistky zahrají v katarském Dauhá, mexickém Tepicu, brazilském Natalu, portugalském Espinhu, švýcarském Gstaadu, rakouské Vídni, německém Hamburku a kanadském Montrealu. Finále tour odehrají elitní páry v prosinci opět v Dauhá.

České fanoušky atraktivního sportu čekají hned dvě příležitosti podpořit domácí páry na cestě za body do světového i olympijského rankingu. Perušič se Schweinerem budou chtít konečně vybojovat ostravské zlato, po kterém sahali už třikrát. Pro Barboru Hermannovou a Marii-Sáru Štochlovou může být turnaj ve Vítkovicích rozhodujícím krokem k postupu na olympijské kurty.

Nadějné páry se vloni v srpnu předvedly na kurtech Sokolského koupaliště při turnaji úrovně Futures Brno Beach Pro, kde triumfovaly právě Hermannová se Štochlovou. U Brněnské přehrady se bude hrát i v roce 2024. Kalendář turnajů kategorie Futures bude zveřejněn v lednu.

Sdílejte článek