Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Gastronomie

Do Ostravy opět míří exotické ovoce z Afriky. Přijďte ochutnat!

Do Ostravy měsíc po velmi vydařené akci nazvané Zažij Afriku opět míří exotické ovoce.

Již zítra, v sobotu 11. listopadu, si opět nejenom Ostravané budou moci pochutnat na plodech, které dosud neviděli nebo neměli možnost ochutnat.

Akce se koná v Black Kale Baru na Smetanově náměstí v Ostravě, a to od deseti dopoledne až do večera a pořádá ji společnost Virunga.cz a Black Kale.

„Zájem o minulou akci byl obrovský, byla tam skvělá atmosféra i energie, návštěvníky i nás to velmi bavilo, od deseti do osmnácti hodin jsme se nezastavili,“ říká Daniel Škubal z Black Kale.

Sobotní Africký den bude podobný tomu minulému, možná přijde i africký bubeník, ale zcela jistě bude k mání úplně nové africké menu.

„Budeme dělat tradiční africkou polévku, ugandský čaj, čerstvé africké fazole, grilovaný ananas nebo avokádový čokoládový mouse,“ zve Daniel Škubal.

Cílem akce je představit obyvatelům jednak cizokrajné ovoce, které se k nám vůbec nedováží a také jim ukázat pravou chuť exotického ovoce.

„Naše ovoce je opravdu chuťově jinde než to ze supermarketů. Vše se trhá zralé a je okamžitou leteckou dopravou přepraveno do České republiky, tento proces nám zabere pouhé dva dny,“ uvádějí organizátoři z virunga.cz.