Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Auto

Americká legenda Indian otevřela v Ostravě novou prodejnu motorek a doplňků

Pro nový showroom legendárních motocyklů a stylových doplňků si lze jen těžko představit lepší místo, než je Kompresorovna v Dolní oblasti Vítkovice. V sobotu byl showroom slavnostně otevřen, večerním koncertem však akce zdaleka neskončila. Testovací jízdy budou probíhat až do pondělí!


Autor: Vladimír Pryček

Motocykly Indian byly v Československu nesmírně populární již v meziválečném období, prodalo se jich tehdy zde 6800 kusů a některé jezdí dodnes. V posledních letech jejich popularita znovu strmě stoupá. Jasným důkazem toho jsou kamarádi Adam Juchelka a Marek Sebera, kteří na Indianech jezdí již nějaký ten pátek. Bylo jen otázkou času, kdy se jejich společný úspěšný byznys v logistice rozroste o autorizované zastoupení značky Indian Motorcycle.

Marek Sebera a Adam Juchelka, majité Indian Motorcycle Ostrava. Autor: Vladimír Pryček

Jak je u nich zvykem, šli do toho po hlavě a v rekordním čase dokázali oficiálně dovézt motocykly Indian do Ostravy O víkendu jsme tak my i řada dalších návštěvníků, mezi kterými nechyběl třeba hudebník a motorkář Marcel Woodman, mohli nahlédnout do unikátních prostor Kompresorovny, která se stala dokonalou kulisou a novým ostravským domovem amerických motocyklů.

„Kompresorovna se nám líbila od první chvíle a naše motorky se tady skvěle vyjímají. Lepší místo jsme si nemohli přát,“ prozradil Marek Sebera.

Musíme mu dát za pravdu. V hale, která má přes 600 metrů čtverečních a je tak největším dealerstvím Indian Motorcycle v Evropě, se staví na odiv moderní stroje i několik vzácných veteránů. Součástí showroomu je bohatě zásobený bar a v sobotu tam své služby nabízel i barber shop.

Jako jediní v Ostravě tady nabízí kožené motorkářské bundy českého výrobce PSI Hubík a švýcarské motorkářské jeans ROKKER. Kdo se o své stroje rád stará sám, nakoupí zde také nářadí Milwaukee. Bez přehánění legenda vedle legendy!

„Nebudovali jsme jen prodejnu, chtěli jsme stylové místo, kde se bude setkávat motorkářská komunita,“ uzavírá naše setkání Marek Sebera a jde se věnovat dalším hostům.

Očividně se to povedlo a zvuk výfuků se v kulisách Dolní oblasti bude rozléhat stále častěji.

Fotogalerie

Autor: Vladimír Pryček