Společnost
14/06/2021 Roman Vojkůvka

Do ostravských multikin se vrátili diváci. Nabídka filmů je lákavá

​S omezeným počtem sedadel v jednotlivých sálech, s nutností negativního testu, dokladu o očkování, či prodělání covidu 19, bez možnosti koupit si občerstvení a s povinným respirátorem na obličeji.

Navzdory přísným omezením, týkajících se provozovatelů i návštěvníků, konečně před čtyřmi dny otevřela obě ostravská multikina.

Restrikce vlády, spolu se slunečným počasím od návštěvy kinosálů momentálně spíše odrazují. Podle Unie filmových distributorů navštívilo kina během uplynulého víkendu v České republice 41 492 diváků.

To je oproti roku 2019, kdy se červnová víkendová návštěvnost pohybovala kolem 130 000 diváků, sotva třetinový výsledek.

Víc filmových fanoušků snad pomůže přilákat bohatá a žánrově pestrá nabídka promítaných filmů.

Na velkých plátnech můžete momentálně shlédnout akční sci-fi Godzilla vs. Kong, pokračování úspěšného sci-fi horroru Tiché místo: Část II, rodinný film o zrození slavné záporňačky z legendárních 101 Dalmatinů, jménem Cruella.

Do kina také zvou animáky Tom & Jerry a Duše, krimi komedii s Robertem De Niro Podfuk za všechny prachy, horrory Napětí a V zajetí, nebo záznam koncertu hudební legendy Bon Jovi – From Encore Nights.

Z filmů uvedených před loňským uzavřením kin se na plátna vrátily české Bábovky a Smečka a skvělé dánské drama Chlast. Od čtvrtka 17.6. přibudou na programu další atraktivní filmy.

Premiéru má devátý díl akční série Rychle a zběsile, horror Zvrácená, či německá komedie Nightlife: Na tahu. Oba ostravské multiplexy tradičně disponují klimatizovanými sály, dokonalým prostorovým zvukem, pohodlnými sedačkami, čistými záchodky a milým personálem.

Cinestar promítá v pracovních dnech od 13 hodin a o víkendu od 10 hodin. Cinema City začíná opatrněji a první projekci zahajuje v 16 hodin, v sobotu a neděli v poledne.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama