Nejnovější zprávy: Dva kamiony se srazily u Jablunkova, třetí spadl z návěsu Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Společnost

Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Do babyboxu umístěného ve Slezské nemocnici v Opavě dnes dopoledne někdo odložil malou holčičku.

Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 7. prosince v 11:07 přišla do mého mobilu zpráva s fotografií interiéru babyboxu," uvedl uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Byla to holčička, která byla oblečena v šedé zimní kombinéze s kapucí a na cestu do světa dostala plyšového medvídka. Vzápětí v babyboxu přibyla velká igelitová taška, jež svým rozměrem znemožnila, aby se dvířka babyboxu zavřela. Nešťastná žena odkládající dítě je tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znova, tentokrát už bez igelitky. Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo," dodal Hess.

Podle ošetřující lékařky je holčička, která dostala jméno Olinka, stará několik měsíců a na první pohled vypadá v pořádku.

Opavský babybox se s osmi odloženými dětmi dostal na smutné první místo v celém Moravskoslezském kraji. Olinka je osmým dítětem odloženým do opavského babyboxu za 13 let jeho existence. V celé zemi bylo tímto způsobem odloženo 229 dětí, za letošní rok jich je zatím 15.