Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Společnost

Do Mošnova přiletí během týdne pět letadel s materiálem z Číny

Na Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku přiletí během týdne pět letadel se zdravotnickým materiálem z Číny.

Ilustrační foto: Archiv

První přistane ve středu. Přepravu organizuje logistická společnost EGT Express, řekl za firmu Petr Mikel. Firma organizuje dodávky ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví.

Letadlo přepraví mix zdravotnického materiálu pro ministerstvo zdravotnictví. "Jsou tam ochranné obleky, roušky různých typů, komplexní ochranné pomůcky. Je to speciální nákladní letadlo, které má nosnost 52 tun, objem 340 kubíků a bude plné," řekl Mikel.

Letadla se zdravotnickým materiálem poletí na pravidelné lince z čínského města Urumči, kterou EGT EXpress spustila loni v létě. Kromě toho nyní firma vybudovala ještě nový letecký most z Šanghaje. Rozšíření linky na šanghajské letiště Pudong umožnila podle firmy úzká spolupráce s čínskými partnery.

"Vnímáme závažnost aktuální situace a vážíme si možnosti podpořit české občany i vládu v boji proti COVID-19. Ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví organizujeme dodávky zdravotnického materiálu. Kontaktují nás i další organizace, se kterými se snažíme najít rychlá řešení," uvedl Mikel.

Společnost EGT EXpress se sídlem ve Velké Bystřici na Olomoucku působí v oboru přeprav a logistiky od roku 1995. Zaměstnává přes 200 lidí. Zaměřuje se na poskytování komplexních služeb s důrazem na přepravy zásilek do destinací po celém světě, především po Evropě a Asii.