Společnost
29/11/2017 Jaroslav Baďura

Do Lomnice, vsi s pěti sty obyvateli, letěl dvakrát za dopoledne vrtulník záchranářů

Posádky zdravotnické záchranné služby, včetně vrtulníku, zasahovali dnes, ve středu ráno a dopoledne, v odstupu pouhých dvou hodin u dvou událostí se zraněními v obci Lomnice na Bruntálsku.

„V půl osmé se jednalo nejprve o pád muže z výšky a následně o střet vozidel při dopravní nehodě,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Čtyřicetiletý muž spadl z výše okolo pěti metrů z lešení a přivodil si poranění hrudníku a zad. Posádka rychlé lékařské pomoci a letečtí záchranáři muže zajistili krčním límcem, podali mu nitrožilně potřebné léky a uložili jej do vakuové matrace.

„Poté byl pacient vrtulníkem transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl Humpl a dodal, že za dvě hodiny letěl vrtulník do Lomnice znovu.

Po půl desáté dopoledne pak operátoři převzali informaci o dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla na silnici poblíž Lomnice.

„I v tomto případě se jednalo o čtyřicetiletého pacienta. Zasahující záchranáři u něj zjistili poranění dolních končetin a zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili do ostravské fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí.

Sdílejte článek