Nejnovější zprávy: Od počítače do slévárny. Mladý pár vyrábí unikátní litinové nádobí Ochutnejte regionální produkty, vyzkoušejte tradiční řemesla. Do Ostravy míří Moravskoslezský jarmark

Společnost

Do Lázní Darkov míří první dva zranění ukrajinští vojáci

​Do Česka dorazí na léčení první ukrajinští vojáci zranění ve válce s Ruskem.

Ilustrační foto: pixabay.com

"Dnes kolem patnácté hodiny by měli do Lázní Darkov dorazit na léčení první dva vojáci zranění v bojích na Ukrajině. Následovat by pak měli postupně další zranění vojáci z ukrajinského konfliktu," uvedl mluvčí lázní Miroslav Slaný.

Dopravu a léčbu zraněných ukrajinských vojáků zaštiťuje a organizuje nadační fond Regi Base, který má s léčbou a rehabilitací zraněných vojáků už jedenáctileté zkušenosti

Dva vojáci ukrajinské armády, kteří dnes budou přivezeni do karvinských Lázní Darkov, v bojích s Rusy utrpěli komplikovaná zranění nohou. V Lázních Darkov se budou léčit a rehabilitovat.

"Lékaři a lázeňští specialisté v Lázních Darkov už nastudovali jejich lékařské zprávy tak, aby léčebný plán byl co nejefektivnější, aby se jako vojáci dostali opět do kondice," uvedl Slaný.

Nadační fond Regi Base, který celý projekt zajišťuje, stejně tak jako Lázně Darkov, mají s léčbou zraněných vojáků z Ukrajiny už své zkušenosti.

Na léčení zde byli dva zranění ukrajinští vojáci z války na Donbasu už v roce 2018.