Nejnovější zprávy: Velký železniční veletrh se vrací, Rail Business Days míří do Ostravy Vzácný úspěch. V ostravské zoo se vylíhlo deset mláďat krajt zelených

Kultura

Do kin míří komedie Za vším hledej ženu. Natáčela se i v Ostravě

Ve čtvrtek 20. října míří do kin snímek Za vším hledej ženu. Vztahová komedie Miloslava Šmídmajera se natáčela z části v moravskoslezské metropoli a kraj filmaře podpořil částkou 700 tisíc korun.

Foto: Martin Čech

„Snažíme se audiovizuální tvorbu v našem kraji podporovat, protože víme, že filmové štáby přináší regionu nejen publicitu, ale také výrazně podporují zdejší ekonomiku. Právě tak tomu bylo u i snímku Za vším hledej ženu, kdy filmaři využili místní hotely, podniky a další služby. Mám také radost, že diváci ve filmu poznají i konkrétní místa v Ostravě,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že filmaři v Ostravě strávili celkem 20 natáčecích dní.

„Diváci tak ve filmu uvidí například Komenského sady včetně tenisových kurtů, Jiráskovo náměstí a určitě poznají i interiér několika známých ostravských podniků. S výběrem lokací produkci pomáhala naše krajská Moravskoslezská filmová kancelář, která se snaží filmařům s přípravou natáčení pomáhat a vytvářet pro ně u nás co nejvstřícnější podmínky,“ řekl náměstek hejtmana Lukáš Curylo s tím, že samotného natáčení se účastnilo skoro 500 lidí z místní komparzní agentury a na koordinaci se podílely zdejší úřady i instituce.

Diváci ve filmu uvidí i známé ostravské herce jako například Alberta Čubu nebo Vladimíra Poláka. Filmovou komedii štáb v Ostravě natáčel letos v létě. „Líbí se mi, že na rozdíl od kriminálek ukazuje film Za vším hledej ženu Ostravu jako zelené krásné město, kde se daří lásce,” podotkl režisér Miloslav Šmídmajer.

Vztahová komedie sleduje příběh půvabné Alex v podání Hany Vagnerové, která má oporu nejen ve své svérázné mamince Zlatě Adamovské a poněkud drsnější babičce Daniele Kolářové, ale také ve svých dvou nejlepších kamarádkách. „Moje postava Alex dost tápe ve svém osobním životě, hlavně ve vztazích s muži. Je taková celá zmatená, bezradná a zamotá se do zajímavého milostného trojúhelníku, protože zcela zahoří láskou k postavě Alberta, kterého hraje Marek Vašut,” popsala svou roli herečka Hana Vagnerová.

Zavřít reklamu