Kultura
05/12/2023 Jaroslav Baďura

Divadlo Mír točí seriál Krematorium, hlavní hvězdou bude Lábus!

Jiří Lábus. Foto: Profimedia

Úspěšné ostravské divadlo Mír natáčí seriál Krematorium, hlavní hvězdou v něm bude známý herec a komik Jiří Lábus.

Divadlo Mír to dnes oznámilo na svém facebookovém profilu.

"Tuto žijící hereckou a komediální legendu, která z velké části definovala náš smysl pro humor, snad ani není potřeba více představovat. V našem seriálu si zahrál nezvyklou a přitom nejznámější „roli“ – hraje totiž sám sebe," uvedlo divadlo.

Foto: Divadlo Mír

Jiří Lábus je v seriálu prastrýčkem majitelky krematoria Hany Záhorské a ústřední postavou celého seriálu, která odstartuje koloběh neskutečných, bizarních, a hlavně černohumorných událostí.

"Snad všichni jsme vyrůstali na Jů a Hele a na Rumburakovi, dospívali s Ruskou ruletou, a dnes si nedokážeme představit život bez Marge Simpsonové a jeho dalších rolí. Nový seriál Krematorium tak bude plný nejrůznějších odkazů a zvratů, které by postavily na nohy snad i mrtvého," oznámilo divadlo Mír.

"A proč je pan Lábus černobílý? Hmmm, to si vysvětlíme zase někdy příště," stojí na profilu divadla.

Magazín PATRIOT odpověď zná - v polovině letošního roku uvedl principál divadla Albert Čuba v rozhovoru pro Magazín PATRIOT, že "ta kremační pec, když spálí nějakého nebožtíka, tak ten nebožtík se v té rodině objeví ráno u snídaně. Jen je černobílý."

Čuba dále uvedl, že seriál bude mít zřejmě deset desetiminutových dílů. "Ale ještě se uvidí, jak to sestříháme. Třeba těch dílů bude méně a budou delší. Se mnou v tom hraje třeba Lada Bělašková, Vladimír Polák, Mája Kupcová od nás z divadla, potom několik herců z jiných ostravských divadel a jedna opravdu velká herecká hvězda, řekl bych až legenda."

A my už nyní víme, že tou legendou je právě Jiří Lábus.

Sdílejte článek