Nejnovější zprávy: V Ostravě startuje festival udržitelné módy. ReFashion nabídne výstavy i workshopy Co dělá po fotbalové kariéře Marek Jankulovski? To byste možná nečekali

Sport

Díky, Ostravo! Vyprodaná aréna chtěla desítku a aplaudovala Jalonenovi

Český hokejový nároďák nemůže trénovat cizinec, říkalo se. Finský stratég Kari Jalonen je ale důkazem, že to fungovat může. Ba co víc, funguje to skvěle.

Ostravar aréna hlásila vyprodáno. Foto: Petr Sobol

Čeští fanoušci dlouho byli proti angažování trenéra ze zahraničí. Fin Kari Jalonen si ale během pár týdnů získal daleko větší sympatie, než jaké měl jeho předchůdce Filip Pešán.

Český hokejový národ vzal Jalonena rychle za svého. Vyprodaná Ostravar aréna (8848 diváků) během úžasného sobotního duelu proti Švédům, které náš tým porazil v rámci Českých hokejových her 9:3, dokonce vyvolávala Jalonenovo jméno.

Není divu, nároďák pod Finovým vedením zase baví, hraje krásný a hlavně účinný hokej. Hráči Tre Kronor v sobotu nevěděli, kde jim hlava stojí a český tým jim nasypal poprvé v historii devět branek. Bouřící aréna si přála i desítku. Na tu sice nedošlo, diváci ale byli nadmíru spokojení. A po letech trápení zase taky šťastní.

„Klukům jsem v šatně řekl, že jsme dokázali dát dohromady týmový hokej a hokej s českou DNA," pochválil své svěřence Jalonen.

Mistrovství světa se blíží, český tým projde proměnou a posílí ho hráči z NHL, ovšem na borce, kteří válčí v Ostravě, se dívá krásně. „Je super, že nás fanoušci mohli takto vidět,“ potěšilo finského kouče.

Češi Švédy přehráli ve všech aspektech, což je věc, na kterou jsme v poslední době nebývali moc zvyklí. „Opravdu jsme se hýbali moc dobře. Bylo vidět, že když budeme takhle intenzivně bruslit, dostaneme se do nebezpečných protiútoků. Tyto faktory rozhodly o našem úspěchu," dodal Jalonen.

Úžasnou atmosféru si v Ostravě užívají i hokejisté. „Tohle bylo prostě super. Už ve čtvrtek, když jsem byl na tribuně, tak mě z toho normálně bolela hlava. V té skvělé atmosféře jsem si to každopádně vážně moc užil,“ svěřil se po výhře Petr Holík, který dal Švédům dva góly a přidal dvě nahrávky. Mimochodem, čtyři body v jednom reprezentačním utkání nikdo před ním neposbíral už tři roky. Česká parta pod finským vedením zkrátka funguje.