Nejnovější zprávy: Senzační objev. Zemědělec v Opavě našel místo řepy zlatý poklad Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba

Společnost

Devět úrazů na kopci, jeden v lyžárně. Záchranáři se v úterý nezastavili

​Týmy záchranářů zasahovaly v průběhu úterý 1. března u desítky zraněných osob, nejčastěji lyžařů, v pohoří Jeseníků a Beskyd. Ve dvou případech musel u pacientů zasahovat i vrtulník.

Foto: ZZS MSK

Dva komplikované zásahy se odehrály v oblasti Malenovic v Beskydech.

V dopoledních hodinách došlo k pádu turistky při sestupu z Lysé hory, na zledovatělém chodníku pod Ivančenou. Vzhledem k obtížně přístupnému terénu u ženy se zraněnou nohou zasahovali nejen horští záchranáři, ale také vrtulník.

"Pomocí palubního jeřábu byl k pacientce spuštěn lékař; po základním ošetření byla z místa vyzvednuta a letecky přepravena do ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Do téhož zdravotnického zařízení musela být o několik hodin později transportována také třináctiletá dívka, která utrpěla bolestivý úraz nohy při lyžování. I v tomto případě musel být k jejímu ošetření vysazen na místo lékař letecké záchranné služby.

"Po prvotních opatřeních v rámci odborné péče a podání léků tlumících bolest byla pacientka svezena na saních horské služby k sanitnímu vozidlu pod sjezdovkou. Zde jí byla poskytnuta kompletní přednemocniční neodkladná péče, poté si ji převzali na palubu stroje letečtí záchranáři," popsal zásah Humpl.

Několik posádek rychlé zdravotnické pomoci opakovaně zasahovalo ve ski areálech v Karlově a na Ovčárně v Jeseníkách. Postupně během dne ošetřily a do spádových zdravotnických zařízení přepravily celkem osm pacientů.

"Až na dvě ženy středního věku byli všichni pacienti ve věku dvanácti až osmnácti let. Nejčastějšími byla poranění končetin nebo zad při lyžování, v jednom případě došlo ke zranění při pádu v lyžárně," dodal mluvčí.

Zavřít reklamu