Kultura
26/08/2022 Marek Prorok

Kdyby tisíc... kytar. U Sýkorova mostu se sešli nadšení kytaristé

Stovka muzikantů a více než třicet kytar bylo k vidění a slyšení včera večer u Sýkorova mostu na břehu řeky Ostravice.

Jednalo se o předem domluvenou akci KytarovkyBrno a ostravských amatérských muzikantů ze skupiny "MUZIKANTI co děláte?".

KytarovkuBrno založil před několika lety třinecký rodák Robin Zounar. V Brně a okolí s ní sklízí velký úspěch. Hlavní myšlenkou akce je, že všechny kytary a zpěváci hrají a zpívají ve stejnou chvíli jednu píseň.

K tomu Robin Zounar, povoláním IT specialista vyvinul speciální online aplikaci, kde se účastníkům zobrazuje vždy aktuální píseň, včetně zjednodušených akordů. Zpěvník už obsahuje 300 písní všech žánrů, většinou takové, u kterých se můžete bez přípravy přidat.

Robin Zounar, duchovní otec KytarovkyBrno. Foto: Marek Prorok

Během akce je možné muzikantům koupit pivo, případně přispět dobrovolnou částkou na charitu. Pro tyto účely si KytarovkaBrno dokonce zřídila transparentní účet. U řeky Ostravice se podařilo vybrat 6.450 Kč pro Spirálu Ostrava, která pomáhá lidem s duševním handicapem.

KytarovkaBrno v Ostravě u Sýkorova mostu. Foto: Jana Dědková

Ostrava je prvním městem mimo Brno, do kterého kytaristi zavítali. Pozvali je ostravští muzikanti amatéři, kteří se sdružují ve facebookové skupině MUZIKANTI co děláte.

Foto: Jana Dědková

"Na toto místo chodíme s kytarami celé léto. Včerejší party je přesně to, co jsem si vysnil," říká Jakub Luptovec, IT konzultant a člen skupiny MUZIKANTI co děláte, který ve volném čase vystupuje i na Stodolní, třeba v Sherlock's Pub.

Více než stovka muzikantů a k tomu řada posluchačů navíc. Foto: Marek Prorok

Sdílejte článek