22/10/2021 Petr Sobol

Derby týmů ze dna tabulky. Poruba v sobotu přivítá Havířov

Sobotní prvoligové derby mezi hokejisty Poruby a Havířova bude nesmírně důležité. Oba týmy totiž potřebují zabrat.

Poruba vstupovala do letošního ročníku jako jeden z favoritů na postup do extraligy. Tým vedený koučem Jiřím Šejbou ale začal bídně a vedení klubu se po středeční porážce v Ústí nad Labem odhodlalo ke změně - Šejbu nahradil ve funkci Karel Suchánek, jenž se vrací do známého prostředí.

Zkušený kouč převzal Porubu už loni a společně s Davidem Moravcem ji nakonec dovedl až do semifinále. Teď se na trenérské lavičce sejdou znovu, ovšem v úplně jiné situaci. Poruba se totiž trápí a je třetím nejhorším týmem tabulky.

Hůř než Ostravané jsou na tom jen hokejisté Kadaně a Havířova, kteří na Porubu ztrácí bod. A právě Havířov v sobotu přijede na led Poruby.

Tým trenéra Jiřího Režnara letos vyhrál jen čtyři zápasy, ovšem dvě výhry zaznamenal v posledních třech duelech, kdy porazil Kadaň a Jihlavu. Naposledy ale havířovští nestačili doma na Vsetín, se kterým prohráli 1:4.

První dvě třetiny se přitom hrál vyrovnaný hokej. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme zápas vyrovnat, jít do prodloužení nebo zápas vyhrát. První střídání a přišel gól na 3:1 a Vsetín nás přehrával. Mohli jsme bojovat, jak jsme chtěli, ale na vítězství to zkrátka nestačilo,” prohlásil pak po zápase havířovský sportovní manažer Patrik Zdráhal.

Havířovským se letos nedaří, na soupisce však mají několik hráčů, kteří hrají ve slušné formě. Alespoň na deset kanadských bodů se dostali Dostálek s Doktorem a Hudečkem, k oporám AZetu patří také zkušení Maruna s Pechancem. Dobré výkony letos podává i dvacetiletý gólman Štipčák, jenž patří k oporám havířovské družiny.

Pro oba týmy bude sobotní derby nesmírně důležité, jak Poruba, tak Havířov totiž potřebují body jako sůl. Bojovat se o ně začne v 17 hodin.