Společnost
17/06/2016 Jaroslav Baďura

David Kotek je ve finále 1. ročníku České ceny za architekturu

David Kotek a jeho PROJEKTSTUDIO je se svou stavbou Cocept house v Ostravě-Porubě ve finále 1. ročníku České ceny za architekturu, kterou vyhlásila Česká komora architektů. Mezi třiašedesáti díly, z nichž bude vybrán vítěz, je i proměna Dolní oblasti Vítkovic pražského AP atelieru.

Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací z posledních pěti let.

Sedmičlenná mezinárodní odborná porota (Boris Bežan, Kees Kaan, Ivan Koleček, Miriam Lišková, Joe Morris, Martin Rein-Canoa Jan De Vylder) do užšího výběru nominovala 63 děl, ze kterých na podzim 2016 vzejde zhruba deset finalistů a celkový vítěz České ceny za architekturu.

Nominační večer se konal 14. června v kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích. Vítěz bude znám 7. listopadu na slavnostním galavečeru v prostoru pro nové umění – Jatka 78.

Na akci budou rovněž vyhlášeny výsledky výjimečného počinu a mimořádné ceny. Úkol to bude jistě nelehký, s řadou děl se však porota seznámí přímo v terénu na začátku září.

Sdílejte článek