Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Dárky pro děti, které by jinak nic nedostaly. Bezruči se připojili k projektu Krabice od bot

​Divadlo Petra Bezruče se letos před Vánocemi rozhodlo podpořit projekt Krabice od bot!

Jakub Burýšek, Markéta Matulová a Markéta Haroková. Foto: Petr Hrubeš

Některé dárky pro potřebné děti zabalené v krabicích od bot připravují přímo herci a zaměstnanci divadla.

Divadlo také nabídlo, že se stane odběrným místem. Půjdou-li diváci večer na představení, mohou nechat krabici na recepci a Bezruči se postarají o její předání.

Jak připravit a předat krabici od bot?

Diváci Divadla Petra Bezruče postupují při nadílce standardním způsobem – vyberou si ideálně z přiděleného místa, kterým je Diakonie ČCE – středisko v Ostravě, kategorii, pro jak staré dítě chtějí dárek připravit.

Dárek si rezervují na webu. Následně dárky zabalí do krabice od bot (nebo podobné krabice) a napíší na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená. Cestou do divadla pak nechají krabici na recepci nebo pokladně divadla. Divadlo Petra Bezruče se postará o její předání.

Zapojují se všichni z divadla!

Dárek v krabici od bot může být to jediné, co dítě z nemajetných rodin najde pod stromečkem. Do shánění a balení dárků se tak ve velkém počtu zapojili také herci a zaměstnanci divadla. „Je radost dělat radost,“ dodává herečka Markéta Haroková.

Darovat můžete i on-line

Pokud diváci nestíhají dárek zabalit, nebo dají přednost rychlé pomoci, mohou poslat krabici také on-line a přispět tak dětem a rodinám v nouzi.

Zavřít reklamu