Gastronomie
16/10/2018 Jan Kubečka

Další moderní podnik v centru Ostravy: bistro Takže tak

​Bistro Takže tak přináší do centra Ostravy svěží vítr a je dalším podnikem díky kterému centrum města znovu ožívá.

V ulici Na Hradbách se vystřídalo již mnoho různých provozoven. Podnik Takže tak má však předpoklady proto, aby se zde uchytil a utvořil stálici na ostravské gastro scéně.

Jak říká sama majitelka podniku: „Díkybohu se Ostrava v posledních letech hodně změnila a už nefunguje rčení černá Ostrava, město je plné studentů a mladých lidí, kteří slyší na moderní gastronomii“.

Podnik vznikl v zimě roku 2017 a našel si své stálé zákazníky nejen z centra a nejbližšího okolí.

Pestrobarevný interiér bistra si navrhla a vytvořila sama majitelka Zuzana Janošová. Usadit se můžete u stolečků nebo v příjemných křeslech s výhledem do ulice. Interiér je laděn do pastelových barev a utváří příjemnou atmosféru vybízející k posezení.

Hosty bistro láká na trhaná masa, která se objevují ve wrapech a plněných bagetách. Pracují zde s čerstvými lokálními ingrediencemi, které přizpůsobují aktuálnímu ročnímu období.

V nabídce nechybí slané koláče a v tomto podzimním období přijdou vhod také polévky. V bistru vám také rádi na objednávku připraví různé druhy chlebíčků a obložených baget. Pochutnat si můžete na italském espressu či limonádách.

Specialitou podniku je čerstvě připravovaná zmrzlina Ice Roll. Stačí si vybrat ingredience a za malou chvíli přímo před vašima očima zmrzlinář vyrobí zmrzlinu, která se servíruje stočená do malých kornoutků.

V průběhu léta se tento způsob servírování zmrzliny stal v Praze a dalších světových metropolích hitem, který zaplavil Instagram stories.

Sladké zákusky a koláče bistru dodává známé ostravské duo Buchty v zástěře. Každý den si můžete pochutnat na několika druzích koláčů a jiných sladkých dobrotách.

Slečny Agi a Eli pečou také bezlepkové brownies a dorty. Nabídka se často obměňuje, ale vždy se můžete těšit na stálice jako jsou cheesecake a cupcaky.

Bistro se účastní také zajímavých akcí v Ostravě. Stánek bistra jste letos mohli potkat na Colours of Ostrava nebo Beats for Love.

Sdílejte článek