Sport
06/08/2020 Václav Menšík

Czech Cycling Tour odstartovala časovkou družstev v Uničově

Jan Brychta / Czech Tour

Silniční etapový závod, který jezdce zavede do Olomouckého i Moravskoslezského kraje, začal dnešní časovkou družstev.

Časovkou družstev na 18,6 kilometrů odstartoval dnes v Uničově 12. ročník největšího českého etapového závodu Czech Tour. V podniku první kategorie Mezinárodní cyklistické unie (UCI) ji nejrychleji zvládli, stejně jako v minulém roce, jezdci australské stáje Mitchelton Scott. A vyhráli suverénně - druhému v pořadí nizozemskému Team Sunweb nadělili 25 vteřin, třetí skončilo norské Uno-X Pro Cycling Team ve stejném čase.

Ve výborném světle se představili ale i čeští jezdci. Nejlepší naše stáj Elkov Kasper zaostala po loňském druhém místě tentokrát o tři vteřiny na čtvrté příčce, česká reprezentace pod vedením kouče Tomáše Konečného byla dvanáctá, ale i její ztráta je malá jen 1:04.

Los rozhodl, že na trať vyrazí jako první Elkov Kasper a sestava Michal Schlegel, Michael Kukrle, Adam Ťoupalík, Dominik Neuman, Jan Bárta, Karel Hník a Jakub Otruba nasadila laťku dost vysoko. Když v roce 2017 na stejné trati hradecká stáj vyhrála, zajela o patnáct vteřin horší čas jak dnes a na dlouhou dobu se usadila na vedoucí pozici. O pár desetin je překonali až jezdci Uno-X Pro Cycling Team a v samém závěru Team Sunweb. Jako poslední vyrazili na trať jezdci Mitchelton Scott a ti doslova letěli. Časomíra se jim jako jediným zastavila pod dvacetiminutovou hranicí a potvrdili svoji vysokou třídu.

,,Kluci to rozjeli hodně rychle, až jsem si říkal, zdali to nepřepálili. Ale jeli přesně to, co jsme si řekli. Velmi dobře zvládli těžký úsek do Medlova a pět kilometrů před cílem již bylo jasné, že to bude dobré. Tým jel naprosto vyrovnaně, jediný se na špici moc neobjevoval Karel Hník, ale o něm se ví, že to není žádná časovkář, šest zbylých jezdců odvedlo rovnocennou práci a s umístěním jsem hodně spokojen," řekl trenér týmu Otakar Fiala.

A kapitán celku Jan Bárta přidal. ,,Myslím, že to bylo dost dobré. Včera jsme si trať projeli a všichni věděli, co nás čeká. První polovina byla po větru, druhá proti, ale díky vyrovnanému týmu jsme to zvládli bez problémů."

I reprezentační kouč Tomáš Konečný se po projetí svých svěřenců cílem usmíval. ,,Jsem spokojen, velice spokojen. Až na Dana Turka jsou všichni další kluci z kategorie U23 a jeli jsme spolu pohromadě takto poprvé. Na přípravu jsme měli jediný den a výsledný čas je pro nás hodně dobrý. Že největší část práce odvedou Turek a Petr Kelemen, tak s tím jsem počítal, ale velmi týmu pomohli i Vojtěch Řepa, Vojtěch Sedláček a Tomáš Bárta," zhodnotil Tomáš Konečný.

Ve žlutém trikotu hlavních partnerů Olomouckého a Moravskoslezského kraje nastoupí do druhé etapy Australan Luke Dubridge.

Sdílejte článek