Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Byznys

​Cylinders Holding vyrábí nové kyslíkové lahve, jsou i na dýchání doma

Ilustrační foto: Eva Kijonková, Cylinders Holding

Skupina Cylinders Holding, jediný globální výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, zahájila výrobu nového typu lahví na kyslík pro dýchání.

Jsou vybaveny integrovaným ventilem dodávaným evropským výrobcem podle požadavků Cylinders Holding. Jde o řešení dodávek kyslíku pro domácnosti nebo sociální služby, ale také o využívání kyslíku ve větším objemu v lázních, kosmetických salonech apod.

Foto: Eva Kijonková, Cylinders Holding

„Je to doplnění sortimentu kyslíkových tlakových lahví o objemu 5, 10 a 20 litrů určených pro použití mimo zdravotnická zařízení. Chceme, aby se lahve s kyslíkem staly normální, zcela dostupnou věcí, jako je třeba balená kojenecká voda,“ vysvětlil předseda dozorčí rady Cylinders Holding Jan Světlík.

Čtěte také: Na Haldě Hrabůvka vyroste vodíkové město, které změní Ostravu

Nový produkt vznikl na základě dlouhodobé poptávky zákazníků. Ti volali po zajištění kyslíku pro dýchání pro všechny, kteří z různých důvodů potřebují tzv. oxygen terapii, ale není u nich nutná hospitalizace a napojení na přístroje s medicinálním kyslíkem.

Nová lahev tedy obsahuje kyslík pro dýchání, který není klasifikován jako léčivo, a tudíž může být po konzultaci s lékařem a podle návodu volně využíván. Stejnou terapii kyslíkem dobře znají například sportovci.

Nová lahev má šedou barvu s bílým vrchlíkem a skupina Cylinders Holding předpokládá, že by ji mohli po konzultaci s lékařem účelně využít i lidé s lehčím průběhem covidu a v postcovidové rekonvalescenci. Ve všech uvedených případech jde o „kyslík pro dýchání“, nikoli o medicinální kyslík s povinnou registrací u SÚKL.

Produkty jsou určeny pro český trh a také další trhy, na kterých působí společnosti Cylinders Holding. S ohledem na současné uvádění produktu na trh plánuje holding prodej v řádu tisíců kusů v rámci své současné obchodní sítě a v krátké době také v e-shopech.

Do jednoho roku se počítá s postupným navyšováním prodejů a následně i s pronájem naplněných kyslíkových lahví.

Skupina Cylinders Holding letos pokračuje ve vývoji i dalších nových produktů. Zejména jde o lahve a jejich technologické celky pro využití v oblasti vodíku, bezemisní energetiky a dopravy.

Zavřít reklamu