Nejnovější zprávy: ​Ostrava-Jih žije! Čtvrtek nabízí Slezský rynek a pouliční cirkus, pátek Retrománii Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty

OSTRAVA-JIH

Co strom, to dítě. V Sadu mladých v Ostravě-Jihu přibylo 36 stromků

​Ve středu 16. října 2019 se již po osmé v Bělském lese v městském obvodu Ostrava-Jih sešly rodiny vysadit stromy v Sadech mladých.

Foto: Ostrava-Jih

Zasazeno bylo 36 nových stromů. Přihlásit se mohl každý, kdo chtěl svému dítěti, případně vnoučeti, vysadit na počest jeho příchodu na svět mladý strom a pomyslně zapustit kořeny na Jihu.

„K předávání pamětních listů a výsadbě 36 nových stromů se sešlo bezmála 150 rodinných příslušníků, na čemž je krásně vidět, jak tato akce podporuje pospolitost rodin. Tu vždy uváděl autor Sadů mladých, bývalý místostarosta František Staněk, za základ spokojeného života a já doufám, že se lidem na Jihu bude i díky podpoře obdobných projektů, spokojeně žít,“ uvedl místostarosta Otakar Šimík s tím, že ve spolupráci s partnerem akce, kterým je společnost Ostravské městské lesy a zeleň, již hledají vhodné lokality pro jarní výsadbu.

Zájemci měli jako obvykle na výběr ze tří druhů stromů. Největší zájem byl o třešeň ptačí, vybralo si ji 17 rodin, dále bylo zasazeno 5 buků lesních a 14 dubů letních.

Za poplatek ve výši 800 korun obdržela rodina kromě stromku také pamětní list a sloupek s cedulkou (včetně jedné rezervní pro případ zničení či odcizení umístěné), na které je uvedeno, o jaký strom se jedná a komu a kým byl věnován.

Radnice ve výsadbách od začátku spolupracuje se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Celý poplatek je hrazen formou daru této společnosti, která se stará nejen o zajištění všeho potřebného k výsadbě, včetně sloupku s cedulkou, ale i následnou péči. Radnice informuje, eviduje zájemce a vystavuje pamětní listy.

Zájemci o jarní výsadbu se mohou hlásit na email: sadymladych@ovajih.cz, případně písemně na adresu Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, a to dopisem označeným heslem „Sady mladých“.