Nejnovější zprávy: ​Do Beskyd se vrátí zima, má připadnout až 12 centimetrů sněhu Na koronavirus se nyní na severu Moravy budou testovat dva lidé

Společnost

Chlapce (10) vážně zranila sedačka lanovky. Do nemocnice jej transportoval vrtulník

​Posádky záchranářů zasahovaly během soboty 18. ledna u řady úrazů v horských oblastech Jeseníků a Beskyd.

Ilustrační foto: Archiv

Převážnou část zraněných tvořili lyžaři, mezi nimi také několik dětí.

K prvnímu případu spěchaly týmy do Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku již v devět hodin.

"Desetiletý lyžař byl zraněn sedačkou lanovky, a to v oblasti zad. Ošetřovali jej členové horské služby, a následně záchranáři. Vrtulníkem byl pak přepraven Fakultní nemocnice Ostrava," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ještě dopoledne byl nutný zásah u osmatřicetiletého muže v oblasti Lysé Hory v Beskydech. Při pádu na lyžích si přivodil poranění obou horních končetin.

Také v tomto případě byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice leteckými záchranáři.

Následovaly odpolední zásahy u dvou dětí v Jeseníkách – v Horním Václavově a Karlově. Osmiletý chlapec spadl při lyžování a přivodil si otřes mozku, sedmiletá dívka pak zranění dolní nohy.

Po ošetření je posádky záchranářů transportovaly do spádových zdravotnických zařízení.

V sobotních odpoledních hodinách se také zranily další dvě lyžařky, a to ve ski areálu Bílá. Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna v oblasti dolní a horní končetiny, sedmiletá dívka utrpěla poranění horní končetiny.

Žena středního věku se zranila v odpoledních hodinách na Pustevnách v Beskydech, když spadla na zledovatělé cestě.

Zdravotnickou pomoc jí poskytovali členové horské služby a následně zdravotníků. S příznaky otřesu mozku byla přepravena k dalšímu vyšetření a ošetření do zdravotnického zařízení.