Nejnovější zprávy: V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených - i ve firmě, která šije roušky Na radnici ve Vítkovicích odvolali starostku Vlčkovou (ANO), nahradil ji Čermák (Ostravak)

Společnost

Chlapce (10) vážně zranila sedačka lanovky. Do nemocnice jej transportoval vrtulník

​Posádky záchranářů zasahovaly během soboty 18. ledna u řady úrazů v horských oblastech Jeseníků a Beskyd.

Ilustrační foto: Archiv

Převážnou část zraněných tvořili lyžaři, mezi nimi také několik dětí.

K prvnímu případu spěchaly týmy do Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku již v devět hodin.

"Desetiletý lyžař byl zraněn sedačkou lanovky, a to v oblasti zad. Ošetřovali jej členové horské služby, a následně záchranáři. Vrtulníkem byl pak přepraven Fakultní nemocnice Ostrava," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ještě dopoledne byl nutný zásah u osmatřicetiletého muže v oblasti Lysé Hory v Beskydech. Při pádu na lyžích si přivodil poranění obou horních končetin.

Také v tomto případě byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice leteckými záchranáři.

Následovaly odpolední zásahy u dvou dětí v Jeseníkách – v Horním Václavově a Karlově. Osmiletý chlapec spadl při lyžování a přivodil si otřes mozku, sedmiletá dívka pak zranění dolní nohy.

Po ošetření je posádky záchranářů transportovaly do spádových zdravotnických zařízení.

V sobotních odpoledních hodinách se také zranily další dvě lyžařky, a to ve ski areálu Bílá. Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna v oblasti dolní a horní končetiny, sedmiletá dívka utrpěla poranění horní končetiny.

Žena středního věku se zranila v odpoledních hodinách na Pustevnách v Beskydech, když spadla na zledovatělé cestě.

Zdravotnickou pomoc jí poskytovali členové horské služby a následně zdravotníků. S příznaky otřesu mozku byla přepravena k dalšímu vyšetření a ošetření do zdravotnického zařízení.