Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

Charitativní běh Těšínská osmička pomohl dobré věci

Celkem 333 běžců se v neděli dopoledne vydalo na osmikilometrovou trať mezi Třincem a Českým Těšínem. Podpořili tak druhý ročník charitativního běhu Nadace Agel s názvem Těšínská osmička.

Charitativní běh Těšínská osmička letos podpořil stacionář Lydie v Českém Těšíně (Foto: Tomáš Svoboda)

Výtěžek ze startovného ve výši 70 tisíc korun poputuje na podporu českotěšínského stacionáře Lydie Slezské Diakonie pro děti a mládež s handicapem.

„Je to nádhera, děkujeme všem. Jste boží,“ vzkázal účastníkům Tomáš, který je jedním z uživatelů specializovaných služeb stacionáře. Jeho pracovníci nyní vybranou částku použijí na nákup dětského invalidního vozíku.

„Jsme spokojeni s tím, jak Těšínská osmička pomáhá a jaký je o charitativní běh zájem. Oproti loňsku jsme zaznamenali nárůst o 80 účastníků. Nejde nám však o masovou akci. Chceme, aby si lidé zaběhli pro dobrou věc a pro radost,“ uvedla výkonná ředitelka Nadace Agel Veronika Dostálová.

Dobročinný běh letos spojil nejen běžce různých výkonnostních úrovní, ale také dvě města, ve kterých se nacházejí zdravotnická zařízení skupiny Agel.

Startovalo se od třinecké nemocnice Podlesí a končilo se v českotěšínském parku Adama Sikory. Mezi účastníky byly i známé sportovní osobnosti jako třeba juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz či paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

V cíli pak probíhala autogramiáda hokejistů HC Oceláři Třinec.

Co na průběh Těšínské osmičky říkali samotní běžci? „Bylo to od začátku rychlé. Trasa byla nádherná. Když jsem se od kolegyně o nadačním běhu dozvěděla, neváhala jsem a přihlásila se,“ řekla vítězka mezi ženami Hana Přádková.

„Trať vedla skoro pořád z kopce, takže se běželo dobře. Zabrat daly jenom úseky, kde bylo stoupání. Jinak paráda. Charitativní běh je dobrý nápad. Jsem rád, že jsem mohl svojí účastí přispět,“ hodnotil Martin Ručka, který byl nejrychlejší v mužské kategorii.

Fotogalerie