Sport
25/11/2022 Petr Sobol

Chance ligu čeká prestižní derby. Poruba doma vyzve Frýdek-Místek

Poruba si stále drží první místo v tabulce hokejové Chance ligy. V sobotu ho bude chtít potvrdit v prestižním derby s Frýdkem-Místkem.

Porubě se daří. Z posledních šesti zápasů prohrála jediný, naposledy zvítězila 3:2 na ledě Pardubic B a drží první příčku v prvoligové tabulce. Dobré výsledky však předvádí i Frýdek-Místek, a tak se v sobotu dá čekat velká bitva.

Rysi čtyři z posledních pěti zápasů zvládli vítězně, ve středu však doma padli 3:5 se Šumperkem. „Chybělo nám trochu štěstíčka, možná jsme tomu mohli jít více naproti střelami, ale co se týká defenzivy, tak tam jsme zcela propadli,“ prohlásil po porážce frýdecko-místecký kouč Martin Janeček.

To trenér Poruby Jiří Režnar byl po posledním duelu svého týmu spokojenější. „Za stavu 0:2 jsme pořád hráli to, co jsme chtěli, což přineslo úspěch. Jsou to pro nás důležité tři body, jelikož to utkání nebylo jednoduché,“ řekl.

Poruba se letos s Frýdkem-Místkem ještě nestřetla. Dá se však čekat, že utkání nabídne zajímavou podívanou i dobrou diváckou kulisu.

Frýdek-Místek se letos spoléhá na parádní výkony brankářů, v ofenzivě pak tým táhnou Oskar Haas, Polák Alan Lyszczarczyk, Vlastimil Dostálek nebo Michal Hotěk. Za rysy hraje také zkušený Vladimír Svačina, který dříve oblékal i dres Poruby.

Sobotní derby začíná v 16 hodin.

Sdílejte článek