Sport
01/07/2019 Jaroslav Baďura

​České softbalistky porazily i Slovensko. Zápas ukončil déšť a blesky

Třetí zápas, třetí výhra! České softbalistky přehrály na mistrovství Evropy ve Frýdku-Místku soupeřky ze Slovenska výsledkem 6:2.

Utkání bylo ukončeno v předposlední směně kvůli dešti a bleskům. Reprezentantkám se stejně jako v předešlých zápasech dařilo v útoku, připsaly si 11 úspěšných odpalů.

„Na začátku jsme se trochu trápily s nadhazovačkou, kterou jsme moc neznaly. Dopadlo to ale dobře. Předvedly jsme moc pěkné rány,“ prohlásila pálkařka Adéla Weissová. Na šampionátu tak Češky dále kralují skupině A, k postupu do nadstavbové části turnaje stačí porazit večer Francii.

Začátek utkání se opozdil o více než hodinu, a to kvůli předchozímu duelu, který se protáhl. Samotný zápas se rovněž musel několikrát přerušit kvůli dešti a bouřkám v blízkosti areálu.

Vstup do něho se vydařil domácím hráčkám, když v první směně šly do vedení dva nula. Úspěšné odpaly zaznamenaly Eliška Thompsonová s Adélou Weissovou. Češky ale poprvé na turnaji obdržely bod, Slovenky se dokázaly prosadit v první směně.

České softbalistky dostávaly soupeřky pod tlak a dokázaly se po odpalech dostávat na mety. Ve třetí směně Kristýna Malá odpálila tříbodový homerun a navýšila vedení.

„Přišel signál, abych pálila vše, co přijde. Tak jsem švihla a bylo to tam. Že míč přeletěl plot jsem si uvědomila až na druhé metě. Parádní pocit,“ popsala pálkařka Malá.

Slovenky vybojovaly druhý bod, a to po metách zdarma. V šesté směně Češky přidaly ještě sedmý bod, ten se ale nepočítal, protože se směna nedohrála, Slovensky se kvůli dešti a bleskům do útoku nedostaly. Utkání se tak předčasně ukončilo.

„Vyhráli jsme poměrně kontrolovaným výkonem, takže spokojenost. Jsem moc rád za náš první homerun na turnaji, byl to důležitý moment celého utkání,“ prohlásil reprezentační trenér Vojtěch Albrecht.

V nadhazovačském kruhu se převedla Katelyn Humhej, která zaznamenala šest strikeoutů.

Na Češky čeká večer zápas proti Francii.

„Tím, že se program protáhl, si na hotelu ani nestačíme odpočinout. Věřím, že to zvládneme,“ dodala Malá.

Sdílejte článek