Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Sport

​České fotbalistky v pátek večer hostí v Ostravě Nizozemsko. Vstup je zdarma

Národní tým žen má před sebou poslední dvě utkání roku. V rámci kvalifikace MS 2023 přivítají reprezentantky v pátek 26. listopadu v Ostravě Nizozemsko a následně v úterý 30. listopadu je v Opavě čeká duel s Běloruskem.

Foto: Tomáš Vejr

Češky jsou od pondělí v Ostravě a chystají se páteční zápas proti Nizozemsku, které je favoritem skupiny.

„Patří mezi nejlepší týmy Evropy, což potvrzují i svými výsledky. Jejich hráčky navíc prokazují kvalitu v elitních evropských soutěžích,“ sdělil trenér českého týmu Karel Rada. Ženy začínaly kvalifikaci právě na půdě úřadujících mistryň Evropy, odkud si však přivezly vzácný bod.

„Musíme se připravit co nejlépe, abychom soupeře zase co nejvíce potrápili a minimálně z toho zápasu zkusili vydolovat bodový zisk. To by byl pro nás velký úspěch,“ pokračoval trenér. O síle Nizozemska ví dobře i havířovská rodačka Tereza Szewieczková. „Je to těžký soupeř, kterého jsme venku potrápily. Dlouho se nemohly prosadit a myslím si, že o to více přijedou nažhavené. Naopak my musíme hrát o to více disciplinovaně, odvážně dopředu a pokusit se vstřelit gól, který by na ně mohl platit,“ popsala.

Česká záložnice se představí doslova před domácím publikem. „Vzhledem k tomu, že jsem si tady prožila skvělé roky, tak to pro mě bude taková nostalgie. Budu se snažit odehrát co nejlepší utkání, abychom zvládly tento těžký duel a snad bude i super výsledek,“ přeje si.

Hráčka pražské Slavie v pátek očekává ve Vítkovicích dobrou atmosféru. „Já doufám, že přijde celkově spoustu lidí, určitě moje celá rodina, i spoustu kamarádů z Ostravy, Havířova a blízkého okolí a že nás přijdou podpořit,“ dodala Tereza Szewieczková.

Kvalifikační utkání žen s Nizozemskem začne na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích v pátek 26. listopadu od 20:45 hodin a diváci mají vstup zdarma.

Organizátor akce má povinnost kontrolovat bezinfekčnost, která se prokazuje jedním z následujících způsobů:

· certifikát o dokončeném očkování, nebo

· potvrzení o prodělání nemoci covid-19, od kterého neuplynulo více než 180 dní, nebo

· osoba ve věku do 18 let/ osoba s kontraindikací k očkování/ osoba s nedokončeným očkováním doloží negativní výsledek PCR testu (platnost PCR testu je 72 hodin)

Děti ve věku do 12 let bezinfekčnost neprokazují. Pro diváky bude otevřena hlavní tribuna, tj. sektory A1-A9.