Společnost
11/03/2022 Jaroslav Baďura

​Černá perla v Porubě ožívá, známá budova prochází rekonstrukcí

Po patnácti letech, kdy byla desetipatrová dominanta Poruby bez využití a postupně chátrala, se našel investor, který objekt a okolní budovy kompletně opraví.

Společnost MIRTESS a.s. chce budovu pro Ostravu zachránit a důstojně opravit také navazující veřejný prostor. Předseda správní rady investující společnosti Marek Bědroň se pro tento ambiciózní úkol spojil s oceňovaným ostravským architektem Davidem Kotkem.

Ostravané již několik dní se zájmem sledují výškové práce na fasádě věže.

„Díky chytré urbanistické spolupráci s investorem i majiteli okolních budov vznikne komplex, který významným způsobem zvýší kvalitu života a atraktivitu této části Ostravy,“ konstatuje architekt David Kotek.

Foto: Radim Kolibík

V současné době prochází rekonstrukcí věž, která bude určena pro komerční účely, následovat budou objekty k ní přiléhající. Již v nyní areál i okolí Černé perly znovu žije a poskytuje zázemí startupům i zavedeným firmám.

Věž bude obnovena s citem pro její architektonickou historii, důrazem na detail a ekologický provoz. Proto budou využity principy takzvané recirkulační architektury.

Investor momentálně vede jednání se strategickým nájemcem, který by zajistil atraktivní a všem obyvatelům města přínosné využití modernizované budovy.

Podívejte se na video, které dokumentuje průběh prací.

Sdílejte článek