Sport
28/07/2022 Petr Sobol

Bude to stačit na poháry? 5 posil, které v Baníku dostal nový trenér Vrba

Baník letos slaví sto let. Fanoušci už dostali zápas proti Celticu i vysněného trenéra Pavla Vrbu. A taky pět posil.

Pavel Vrba by chtěl Baník dovést do evropských pohárů, ve kterých Ostravané už řadu let chybí. Nový kouč jde do sezony i s pěti posilami. Které to jsou?

Jiří Letáček

Brankářskou jedničkou Baníku je Jan Laštůvka - na tom se nic nemění. Jenže klubové legendě je už 40 let a vedení klubu musí myslet na budoucnost. I proto do Ostravy přišel třiadvacetiletý Jiří Letáček, který v minulých dvou sezonách odchytal 23 zápasů za Pardubice. Baník jej přivedl na hostování s opcí.

Michal Frydrych

Zkušená posila do zadních řad. Michal Frydrych v Baníku odehrál podstatný kus kariéry, v roce 2015 však z Bazalů odešel a zamířil do Slavie, se kterou získal tři mistrovské tituly. Okusil i Ligu mistrů, po pěti letech ale zamířil do Polska a stal se hráčem Wisly Krakow. Jenže v minulé sezoně s týmem spadl z nejvyšší soutěže a vrátil se domů - do Baníku.

Jan Kubala

Odchovanec Frýdku-Místku v Baníku už působil v dorostu, potom ale odešel do italského Udine. Několikrát se sice dostal do zápasové nominace A týmu, italskou Serii A však nikdy neokusil, a tak si v létě plácl zase s Baníkem. Dvaadvacetiletý levý krajní hráč podepsal roční smlouvu s víceletou opcí.

Eldar Šehič

V loňské sezoně byl dvaadvacetiletý levý krajní bek či záložník, který prošel mládežnickými reprezentačními týmy Bosny a Hercegoviny, jedním z klíčových hráčů Karviné. Jenže ta z Fortuna ligy spadla, a tak Eldar Šehič řešil, kudy se vydá dál. Lákal ho Liberec, nabídky měl i z Polska, Šehič ale po roce v Karviné zamířil do Baníku.

Ladislav Takács

Šestadvacetiletý defenzivní univerzál v Baníku už na jaře hostoval, vinou zdravotních problémů ale zasáhl jen do pěti duelů. V Ostravě o něj však stáli i nadále a v létě se jeho hostování ze Slavie změnilo v přestup. Ladislav Takács, který může nastupovat ve středu obrany i v záloze, má s Baníkem smlouvu na dva roky.

Sdílejte článek