Společnost
15/10/2021 Petr Sobol

Bohumínští policisté dopadli drogového dealera. Cestu si spletl s cyklostezkou

Městští policisté z Bohumína chtěli zkontrolovat řidiče auta, který nebral ohled na dopravní značky a jel po cyklostezce. Nakonec se jim povedlo dopadnout drogového dealera.

Bohumínští strážníci, kteří prováděli svou činnost v Kopytově, zahlédli auto Škoda Superb, které jelo po cyklotrase podél Olše. Vůz se nacházel v zákazu vjezdu a policisté ho tedy zastavili.

Řidič však se slovy, že nemá doklady, šlápl na plyn a hlídku objel. Policistům se vůz povedlo dostihnout zhruba za tři kilometry u soutoku Odry s Olší. Mezitím už byla na místo přivolána hlídka obvodního oddělení, povolán byl i služební pes a kriminalistický technik.

Ve vozidle cestovali dva muži, kteří po zastavení utekli a snažili se ukrýt v porostech kolem cyklostezky podél řeky. Dlouho se ale neschovávali a policisté je rychle našli.

Devětadvacetiletý řidič vozidla během útěku odhodil tašky s podezřelými věcmi. „Domníváme se, že vše, co bylo nalezeno nejenom poblíž vozidla, ale i uvnitř, může být v přímé souvislosti s nelegální výrobou omamných a psychotropních látek a jedů,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. „Obviněný muž, který byl v minulosti již devětkrát soudně trestán, byl v roce 2018 pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za spáchání stejného trestného činu,“ dodala Viačková s tím, že muž je nyní ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Sdílejte článek