Sport
04/07/2022 Petr Sobol

Boháč v basketbalovém ráji. Podívejte se, kolik si Jan Veselý vydělá v Barceloně

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Veselý po boku Satoranského

To, o čem se už nějakou dobu spekulovalo, se taky vyplnilo. České basketbalové hvězdy Jan Veselý a Tomáš Satoranský se potkají v Barceloně. Zatímco Satoranský se do klubu vrací z NBA, ostravský rodák Veselý jde do Španělska z tureckého Fenerbahce, ve kterém 213 centimetrů vysoký pivot působil posledních osm let. S Fenerbahce získal čtyři turecké tituly a v roce 2017 ovládl i Euroligu, ve které byl o dva roky později vyhlášen nejužitečnějším hráčem. S Barcelonou dvaatřicetiletý Veselý podepsal smlouvu na tři roky a podle dřívějších zpráv z médií si vydělá 1,8 milionu eur (zhruba 44,5 milionu korun) za sezonu.

Zůstane Palát v Tampě Bay?

Tato sezona byla poslední, kdy měl Ondřej Palát podepsanou smlouvu v Tampě Bay. V zámoří brali téměř za hotové, že v létě klub opustí a poprvé v historii si zahraje jinde, všechno ale nakonec může být jinak. Blesky sice nemají místo pod platovým stropem, setrvání jednatřicetiletého rodáka z Frýdku-Místku je pro ně ale hodně důležité. I proto organizace vyměnila obránce Ryana McDonagha do Nashvillu, čímž získala několik milionů volného místa. Bude to ale na udržení Paláta stačit?

Mrázek do Chicaga?

Rušno je taky okolo Petra Mrázka. Ten má za sebou nepovedený rok v Torontu a čeká se, že příští sezonu bude chytat jinde. V zámoří už se píše, že by se novým domovem třicetiletého gólmana z Ostravy mohlo stát Chicago, čímž by si Toronto uvolnilo místo pod platovým stropem. Mrázek má přitom ještě na dva roky smlouvu.

Přiblížil se Pastrňákův konec v Bostonu?

Spekulace okolo konce Davida Pastrňáka v Bostonu neutichají. Generální manažer Bruins Don Sweeney totiž podepsal nový víceletý kontrakt, z čehož Pastrňák radost určitě nemá. Sweeneyho kroky kritizují i fanoušci, a tak je otázkou, jakým směrem se Boston vydá dál. Pastrňákovi navíc příští rok končí smlouva, přičemž prodloužení kontraktu může podepsat nejdřív 13. července. Další dny budou hodně zajímavé.

Kvitová na Wimbledonu bojovala i se zraněním

Petra Kvitová na Wimbledonu dohrála. Na turnaji, který dvakrát dokázala ovládnout, došla před brány osmifinále, kde nestačila na Španělku Paulu Badosaovou. Jak po turnaji dvaatřicetiletá tenistka z Fulneku přiznala, tak nebojovala jen se soupeřkami, ale i se zdravotními problémy. „Nechtěla jsem to moc rozpitvávat, ale hrála jsem pod prášky, protože mám zase nateklé zápěstí a mám v něm zánět. Každý den na tabletkách,“ uvedla pro pro Radiožurnál Sport.

Sdílejte článek