Společnost
11/08/2022 Jaroslav Baďura

Bili ji a týrali, když kňučela, zavázali jí čenich. Fenka hledá nový domov

S dalším otřesným případem týrání psa se setkali dobrovolníci z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat.

V obci Hlinka na Brutálsku žila mezi lidmi na ubytovně maličká roční fenečka. "Zavírali ji do neobývané místnosti, nechávali ji tam klidně čtyři dny v kuse. Když naříkala, tak si pro ni došli a zbili ji. Taky se ji snažili utopit v kanále a když se bránila, tak jí lepící páskou zalepili čumáček a nechávali tak. Dodnes má z toho na čenichu viditelné následky," popsala situaci před záchranou psa dobrovolnice spolku Veronika Daňková.

Naštěstí se o fence dozvěděla Krajská veterinární správa. "Přijeli a fenečku okamžitě úředně odebrali. Už je v bezpečí, dostalo se jí nezbytné veterinární péče. Měla obrovské štěstí, že všímaví lidé jednali takto rychle, protože předchozí zvířátka, co tam žila, všechna podlehla týrání," uvedla dobrovolnice.

Spolek nyní hledá fence, kterou dobrovolníci pojmenovali Mirabelka, nový domov a páníčky. "Je to roční tintítko křehoučké. Je ale nesmírně houževnatá, všechno přežila a přesto si zachovala svou slunečnou povahu. Člověk ji vidí a musí jí milovat."

Na procházce se Mirabelka drží u člověka, je učenlivá. Ostatní psi jí nevadí a je čistotná. "Venku je ale nesmírně šťastná, úplně tam pookřeje jakou má radost, že se může procházet a skotačit a chodit po zelené trávě a užívat si stínu stromů a všeho krásného kolem."

Zájemci o Mirabelku mohou napsat sms na číslo: 606 793 504.

Sdílejte článek