Společnost
02/02/2017 Jaroslav Baďura

Beskydské rehabilitační centrum Čeladná zdokonaluje svou unikátní terapii ve tmě

Beskydské rehabilitační centrum Čeladná, odborný léčebný ústav se zaměřením na léčbu pohybového, oběhového a nervového ústrojí, přichází s novinkami v oblasti Terapie tmou, kterou poskytuje ve Vile Mátma.

Ve vile, která stojí v areálu centra, absolvují klienti týdenní i čtrnáctidenní terapii, kdy jsou bez přítomnosti světla a rušivých zvuků osamoceni a nevystaveni stresům každodenního shonu, působení vnějším impulsům.

Terapeut Andrew Urbiš, který se o klienty ve Vile Mátma stará, přichází s řadou novinek, které chce v rámci zmíněné terapie zavést a hodlá je, jako všechno, co v této souvislosti klientům poskytuje, vyzkoušet nejdříve na sobě. Proto dnes, ve čtvrtek 2. února, zahajuje týdenní pobyt ve Vile Mátma, v jehož rámci hodlá vyzkoušet novou stravu a také nový druh cvičení.

“Dále hledáme nové cesty a možností rekondice, rehabilitace, detoxikace, relaxace a kultivace osobnosti pro osoby, které chtějí samy pro sebe něco udělat v tomto přetechnizovaném a zdraví člověka ohrožujícím světě plném napětí, psychického, fyzického a informačního přetížení,” říká Andrew Urbiš.

“Současný člověk přijímá za jeden den tolik informací jako před sto lety za celý rok. Přijímáme nejakostní, falšované a nebezpečné potraviny. Hledáme nové možnosti sebeochrany proti uvedeným negativním vlivům pro zdravé lidi. Pro ty, kteří chtějí pro sebe něco dělat jako prevenci proti vzniku některé z psychosomatických chorob.”

Urbiš v rámci týdenního pobytu vyzkouší účinky kombinace takzvané raw stravy s koktejly smootie z čerstvé ovoce a zeleniny. “Jako vždy ve tmě budu i cvičit a hodlám použít novinku, cvičební vak naplněný vodou – aquahit,” dodává Urbiš.

Před pobytem ve tmě si nechá vzít krev a zkontrolovat všechny dostupné parametry, aby výsledky porovnal po pobytu ve tmě. “Chceme zjistit, jak pobyt včetně speciálního jídelníčku, který připraví výrobce raw stravy, firma Lifefood, a naše dietní sestry, ovlivní můj zdravotní stav.”

Obecně lze říci, že pobyt ve tmě absolvovaný v Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné kromě zklidnění a utišení stresových stavů dale snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cukru, zlepšuje zrak i sluch, snižuje hmotnost a zvyšuje produkci testosteronu.

O pobyty ve Vile Mátma je obrovský zájem, vyhledávají je především přetížení manažeři firem, ale i další klienti. V současné době si zájemci objednávají již pobyty na jaro 2019.

Sdílejte článek