Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Byznys

Beskydská stavební prožila dobrý rok, v dalším ji čekají klíčové zakázky

​Beskydská stavební z Třince uzavře letošní rok s velice dobrým výsledkem. Dokončuje rozsáhlé zakázky a podepsala klíčové kontrakty pro příští rok.

ZŠ Dělnická v Karviné. Foto: Beskydská stavební

„Letošní rok byl pro stavebnictví dobrý. Státní instituce, kraj, soukromí investoři nebo obce investují, především do nových objektů nebo provádějí modernizace starých za účelem snížení nákladů na provoz a zvýšení komfortu uživatelů. Letošní obrat firmy bude srovnatelný s předchozím. Ovšem pro příští rok máme již nyní nasmlouvané velké prestižní zakázky, které nám pomohou tato čísla ještě vylepšit,“ říká ředitel Beskydské stavební Jiří Dohnal.

Z významných staveb, které třinečtí stavaři v poslední době zahájili nebo kde brzy převezmou staveniště, lze zmínit mimo jiné revitalizaci knihovny Podroužkova v Ostravě-Porubě, výstavbu dílen pro praktické vyučování Střední odborné školy ve Frýdku-Místku, nové multifunkční výcvikové středisko Krajského ředitelství policie v Ostravě, rekonstrukci a dostavbu Nového domova v Karviné, kompletní rekonstrukci objektů Polského gymnázia v Českém Těšíně, sanace zdravotního střediska v Havířově nebo univerzitní kampus na ostravské Černé louce, který se chystá realizovat ve sdružení s jinou firmou. Jen tyto uvedené zakázky jsou v objemu 600 milionu korun.

Beskydská stavební, která v příštím roce oslaví 28 let existence, letos realizovala a realizuje zajímavé větší stavební projekty. Například novostavby sportovních hal pro Vřesinu, Český Těšín a Šenov u Nového Jičína, rekonstrukci domova Slunovrat v Ostravě nebo začátkem školního roku předala nadstavbu a rekonstrukci ZŠ Dělnická v Karviné.

Významným partnerem společnosti stále zůstávají Třinecké železárny. Beskydská stavební patří do třinecké skupiny Smolo a využívá potenciál sesterských firem zaměřujících se mimo jiné na sanační práce a recycling.

„Jako všechny firmy ve stavebnictví se aktuálně vyrovnáváme především s nedostatkem pracovníků. S nárůstem zakázek hledáme nové kolegy. Od obkladačů, přes zedníky, mistry až po přípraváře. Na druhou stranu máme minimální fluktuaci a 97 procent našich pracovníků má vysokou školu nebo maturitu, což v branži není tak obvyklé,“ doplnil Dohnal.