Nejnovější zprávy: Frenštát si připomene 30 let od začátku odsunu ruských vojáků z města Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

Byznys

Benzin v Moravskoslezském kraji zdražil a už je dražší než nafta

Benzin v Moravskoslezském kraji během uplynulého týdne opět výrazně zdražil a už je dražší než nafta.

Ilustrační foto: Archiv

Průměrná cena Naturalu 95 stoupla o 62 haléřů na středečních 31,99 Kč za litr, cena nafty o sedm haléřů na 31,48 Kč. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Pohonné hmoty zdražily ve všech okresech kraje. Nejvíce v kraji ve středu platili za benzin motoristé na Novojičínsku, průměrně 32,26 Kč za litr, což bylo o 54 haléřů více než před týdnem.

Nafta byla nejdražší na Frýdecko-Místecku. Její litr tam stál v průměru 31,78 Kč, tedy o haléř více než předešlou středu.

Naopak nejlevnější paliva v kraji se ve středu dala pořídit na Karvinsku. Litr Naturalu 95 tam čerpací stanice nabízely v průměru za 31,51 Kč (o 79 haléřů více než před týdnem) a litr nafty za 30,80 Kč (o 15 haléřů více).

Oproti celostátnímu průměru byla cena litru benzinu v kraji nižší o 25 a cena litru nafty o 22 haléřů.

Nejlevnější Natural 95 v Česku se ve středu prodával ve Zlínském kraji, kde se za jeho litr platilo v průměru 31,84 Kč. Nafta vyšla nejlevněji v Jihočeském kraji, litr tam stál průměrně 31,24 Kč.

Server www.fuel-prices-europe.info uvádí, že v sousedním Polsku jsou paliva levnější než v Česku.

Litr benzinu tam nyní v přepočtu přijde průměrně na 29,06 Kč a litr nafty na 29,54 Kč.