Kultura
06/07/2024 Petr Sobol

Beats for Love míří do finále. V Ostravě vystoupí David Guetta

Foto: se souhlasem Beats for Love

Festival Beats for Love má za sebou tři ze čtyř dnů jubilejního 10. ročníku. A nálada fanoušků v areálu jako by odpovídala pohledu do kalendáře – byla totiž sváteční.

Atmosféra gradovala až do nočního vystoupení Brazilce Aloka, poté se dav přesunul na ostatní scény. Návštěvníci navíc dál štědře podporovali v rámci projektu Beats for Charity i devítiletou Isabel a sedmiměsíčního Doriana.

S blížícím se víkendem tradičně stoupla návštěva v areálu Dolních Vítkovic. Pod vysoké pece v pátek dorazilo lehce přes 40 tisíc lidí. „Vždy je příjemné přehoupnout se přes tu magickou hranici. A věřím, že v sobotu budeme atakovat i číslo, které začíná pětkou,“ řekl ředitel festivalu Kamil Rudolf, který už vyhlíží závěrečný den Beats for Love. To v Ostravě vystoupí světoznámý a jeden z nejslavnějších hudebníků světa David Guetta i v Česku ohromně populární dvojice Chase & Status.

Ještě před nimi ale na hlavní LOVE stage zazářil italský projekt Meduza se svým hitem „Piece Of Your Heart“. Následoval Andy C, který z Velké Británie přivezl poctivý nášup D&B. A z ostravských fanoušků byl nadšený. „Nechtělo se mi vůbec končit. V hlavě jsem si říkal: Kéž bych mohl vystoupit i zítra a dát si to celé znova…,“ vyprávěl v zákulisí 48letý producent.

Po něm následoval zmíněný Brazilec Alok, který je v mezinárodním žebříčku DJs na 4. místě. A spolu s publikem vytvořil energii, která by mohla napájet i větší okresní město. Většina z návštěvníků Beats for Love se navíc nespokojila s koncem Alokovy show, a ještě zamířila na žánrové scény. Tam se tančilo až skoro do rozednění.

Na D&B Forge by Ostrava!!! stage rozhýbali dav Friction, Sota nebo ShockOne. Ten potvrdil, že drum and bass je v Česku i Austrálii doma. Sám umělec navíc bojoval se zdravotními problémy, pohled na zaplněnou plochu pod pódiem ho ale přinutil vystoupit – i když místy seděl na barové židličce. „To jsou přesně příběhy, které náš festival dělají tak oblíbeným a povedeným. Pochopili bychom, kdyby ShockOne odmítl kvůli zdraví hrát, on ale přišel a doručil unikátní show,“ radoval se Kamil Rudolf.

Pro změnu s natrženým lýtkovým svalem odehrál svou show na Future by Proud stage Will Atkinson, podle kterého ale bouřící fanoušci vyhráli nad bolestí nohy. A dodal to i přes to, že ho pořadatelé museli z letadla do auta převézt na vozíčku. A Nizozemec Ferry Corsten označil areál v Dolních Vítkovicích za nejkrásnější areál, ve kterém kdy hrál.

Všichni účinkující z ohnivé D&B Forge by Ostrava!!! stage se od organizátorů dočkali speciálního dárku. Díky zálibě stage managera Jakuba Havláka v pivovarnictví dostali speciální festivalové pivo. A každý měl i svou vlastní etiketu. „Byl to perfektní tah. Všichni hudebníci z toho byli nadšení. Chceme, aby na návštěvu Ostravy nezapomněli a rádi se vraceli zpátky. Podobná věc jako vlastní etiketa je drobnost, která ale může ohromně pomoct,“ usmíval se Havlák.

Stage Harmony House Square by Evropa 2 zase patřila ženám – v závěru programu britskému triumvirátu Jess Bays, Jenn Getz & Alfie a Hannah Wants. Právě jakýsi „festivalový den žen“ je další perličkou v programu Beats for Love. Každá žena navíc po svém setu dostane od pořadatelů kytku. A mezi „běžné návštěvníky“ se inkognito na pár desítek minut vklínil i krajan zmíněných umělkyň Sonny Wharton, který na Harmony House Square vystupoval ve čtvrtek. Na chvíli hodil bokem a zamířil na letiště.

V pátek pokračovala i nedílná součást festivalu, sbírka Beats for Charity. Tentokrát můžou lidé pomoct devítileté Isabel Kavalové z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčnímu Dorianu Příborskému z Havířova.

Návštěvníci mohli a stále můžou přispívat uvnitř areálu u stánku, nebo skrz QR kód na webu a sociálních sítích. „Lokálně zaměřená charita doprovází Beats for Love takřka od prvního ročníku. Je to pevná součást našeho programu. Jsme rádi, že se lidé zastavují u stánku, odpustí si třeba pivo, nebo posílají peníze digitálně. Děkujeme jim za to. A ty, kteří ještě na dobrou věc nepřispěli, chceme poprosit, aby to udělali během posledního dne letošního ročníku,“ oznámil ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

V sobotu čeká fanoušky strhující závěr jubilejního 10. ročníku. A program na hlavní LOVE stage vybízí k tomu, že by mohl padnout návštěvnický rekord. Zpěvačka Becky Hill je totiž kometou letošního roku, když spolu s duem Chase & Status nahrála hit „Disconnect“. Střihnout si ho může i v Ostravě, právě Chase & Status totiž vystoupí hned po ní. A pak přijde na řadu zlatý hřeb programu, show francouzské superhvězdy Davida Guetty, kterého organizátoři získali po skoro osmi letech vyjednávání.

Sdílejte článek