Nejnovější zprávy: Autotest: Hyundai Tucson N LINE, rodinný rychlík Příběh slavného orchestrionu z Chalupářů, vyměněn za rogalo a znovu nalezen

Společnost

Batole spadlo do bazénku, druhé do septiku. Obě jsou ve vážném stavu

​Posádky Zdravotnické záchranné služby MSK zasahovaly ve středu 27. května odpoledne u dvou případů tonoucích dětí.

Ilustrační foto: Archiv

Obě události se odehrály souběžně na různých místech kraje.

Nejprve přijali operátoři krátce před šestnáctou hodinou tísňové volání z Frýdku-Místku, odkud bylo nahlášeno tonutí dítěte v zahradním bazénu.

Na pomoc ihned vyjely týmy rendez-vous a RZP. Dítě bylo z vody vytaženo již před jejich příjezdem, a to asi po deseti minutách.

"Jedenapůlletý chlapec nejevil známky života a musel být resuscitován. Činnost jeho srdce se nakonec zasahujícím týmům podařilo obnovit, stav dítěte však zůstával kritický. Za stále přístrojové podpory byl přepraven do ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Jen o třicet minut později řešili záchranáři další tonoucí dítě, tentokrát na Opavsku. V jedné z obcí došlo k pádu dvouleté dívky do septiku.

"Stav dítěte byl život ohrožující a zasahující posádky musely přikročit k intubaci dýchacích cest i převedení pacientky na přístrojem řízenou ventilaci," uvedl Humpl.

Po provedení přednemocniční neodkladné péče bylo dítě letecky transportováno i v tomto případě do Fakultní nemocnice Ostrava.