Sport
22/11/2020 Josef Pešout

​Basketbalisté Opavy se vezou na vítězné vlně

Basketbalisté Opavy prožívají úspěšné období. Po obnovení ligové soutěže po dlouhé přestávce sbírají jeden úspěch za druhým.

A v tabulce jsou na tom naprosto stejně jako mnohonásobný mistr z Nymburka. Oba týmy mají na svém kontě osm vítězství a jedinou porážku.

V minulém kole obstáli opavští basketbalisté na severu Čech, když vyhráli v Děčíně.

„Liga nabrala znovu velké tempo. Hráli jsme potřetí v rychlém sledu za sebou, navíc se k tomu přidružila dlouhá cesta. Takže klobouk dolů nejen před naším družstvem, ale i soupeřem, který stihl po restartu už čtyři zápasy,“ konstatoval opavský trenér Petr Czudek v těchto intencích na děčínském klubovém webu.

Podle něj se na severu Čech nevyhrává často. „V Děčíně je to těžké s diváky v hledišti, ale i bez nich. Dokázali jsme se však vypořádat s kvalitou domácího týmu, který obětavě vzdoroval. V naší hře se vyskytly i ztráty míčů kvůli úbytku sil, přesto hráči prokázali energii až do konce,“ cenil si Czudek úspěšného výsledku.

Zápas nabídl i taktický souboj. „ Začátek nebyl z naší strany ideální, naštěstí domácí nám neodskočili nějak výrazným způsobem. Postupně jsme uplatnili i takříkajíc herní chytrost a důraz pod košem,“ mínil Czudek.

Impuls do přestávky

Nejvyšší soutěž má nyní reprezentační přestávku, takže v Opavě se mohou už chystat na další pokračování ligy. „Do pauzy vstupujeme na vítězné vlně, což je impuls pro hráče i realizační tým,“ podotkl Czudek, který je zároveň asistentem reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga.

Současnou formu Opavy vyzdvihl i děčínský trenér Tomáš Grepl. „Soupeř znovu uplatnil svoje zkušenosti. Byť Opavští měli za sebou už zmíněnou dlouhou cestu, setřásli únavu a účelnou hrou rozhodli o svém vítězství. Pokud jde o náš tým, nemohu klukům vytknout bojovnost, jenže herní byla přece jen na opavské straně,“ uvažoval Grepl.

Sdílejte článek