Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Sport

​Baseballisty Frýdku-Místku čeká souboj s dlouholetým extraligovým týmem

Baseballisté Frýdku-Místku mají za sebou úvodní dva zápasy letošní sezony.

Šimon Urban nadhazuje vzápase proti Skokanům, rok 2019. Foto: Pavel Chorobik

V nich se s Pelikans Bučovice podělili o jednu výhru a jednu prohru. Nyní je čeká mnohem zvučnější soupeř. Do Frýdku-Místku totiž přijedou Skokani Olomouc, kteří loni sestoupili z Extraligy.

Bučovice letos posílili o pětici hráčů z extraligového klubu brněnských Draků a rozhodně nebudou patřit mezi outsidery soutěže. Přesvědčit se o tom mohli i hráči Frýdku-Místku, kteří v prvním zápase zvítězili 4-2, ale ve druhém pak soupeři podlehli 7-9. Úplná spokojnost proto v týmu Klasiku nepanovala.

„S prvním hracím víkendem nejsem spokojeny, protože jsme nebrali dvě výhry,“ řekl po dvojzápase zkušený Ondřej Hon. „Nechali jsme spoustu bodu na metách a udělali víc chyb v obraně, než kdykoliv v loňském roce,“ hledal důvody neúspěchu.

Nyní mají hráči Klasiku dvoutýdenní pauzu a nejbližší utkání je čeká až 20. června, kdy na vlastním hřišti přivítají Skokany Olomouc. Ti po loni po šestnácti sezonách v české nejvyšší baseballové soutěži nezvládli boje v Nadstavbě o Extraligu a nakonec spadli o soutěž níž. V Extralize je nahradil pražský SaBaT, s kterým loni frýdeckomístečtí baseballisté sváděli vyrovnané souboje.

Oba týmy se spolu znají již z předsezónní přípravy, kdy odehráli vzájemný duel ve Frýdku-Místku. V minulém roce v Nadstavbě o titul dokázal Klasik porazit Skokany v obou vzájemných utkáních. I tentokrát by domácí chtěli svým fandům nabídnout dvě výhry.

„Očekávám, že do dvojzápasu půjdeme s větším odhodláním a nenecháme si utéct tolik bodů,“ přiblížil Ondřej Hon. „Pokud k tomu zaházíme standard na kopci, máme velkou šanci vytěžit dvě výhry. Uděláme pro to maximum a nespokojíme se s jedním vítězstvím.“

Dvojzápas mohl být speciální pro domácího pálkaře Jindřicha Adamuse, který ještě v minulém roce nastupoval v základní části Extraligy za Skokany Olomouc v rámci hostování. Kvůli zranění však s největší pravděpodobností bude zápasy sledovat pouze z hlediště. „Vymkl jsem si kotník a nevím, jestli se dám do té doby dohromady. Je to škoda, těšil jsem se,“ řekl smutně frýdeckomístecký odchovanec.

Start prvního zápasu dvojutkání je na 13:00 v sobotu 20. června. Druhý se začne hrát 30 minut po jeho skončení. Díky rozvolnění restrikcí v rámci epidemie koronaviru bude moct vstoupit do areálu baseballového hřiště 500 lidí, takže klub nebude nijak omezovat vstup fanouškům.