Sport
03/01/2022 Petr Sobol

Baník začal přípravu s Faltou i běloruskou posilou. Sora chce Sparta

Svátky skončily, tvrdá práce začíná. Fotbalistům Baníku Ostrava dnes odstartovala příprava na jarní část Fortuna ligy.

Baníkovci, kterým po podzimu patří páté místo, se sešli v pondělí po obědě a odpoledne mají na programu první trénink. Do přípravy se zapojil i mladý kanonýr juniorky a záložník české reprezentační dvacítky Petr Jaroň, z hostování přišli na Bazaly Jiří Boula, jenž působil v Táborsku a Lukáš Cienciala, který dorazil z Dukly.

Kádr Baníku během zimy rozšířil taky dvaadvacetiletý běloruský reprezentační záložník Arťom Koncevoj, který dorazil z Ruchu Brest. V pondělí pak vedení klubu oznámilo příchod osmadvacetiletého univerzála Šimona Falty, který přišel z Plzně. Je to už zkušený hráč v dobrém fotbalovém věku a bereme to jako zkvalitnění kádru,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. „Pracujeme nonstop a rozjednáno je toho oběma směry více, ale dokud nejsou věci dotaženy papírově, samozřejmě ještě nemůžeme být konkrétní," dodal.

Kádr Baníku ještě před začátkem přípravy nečekaně opustil stoper David Lischka, jenž byl na podzim klíčovým mužem defenzivy Baníku. Z hostování si ho stáhla Sparta, které čtyřiadvacetiletý Lischka stále patří. A na Letnou by podle informací Deníku mohla odejít i další podzimní opora Baníku – jednadvacetiletý nigerijský křídelník Yira Sor, který dal v tomto ročníku tři góly a přidal k nim pět nahrávek. Ve Spartě by mohl nahradit Švéda Davida Moberga Karlssona, jenž zamířil do japonského celku Urawa Red Diamonds.

V Baníku už nebudou pokračovat ani Adam Jánoš, Ondřej Chvěja a Muhammed Sanneh, kteří by měli na jaře hostovat v Karviné.

Baník v rámci přípravy čekají zápasy Tipsport ligy s Karvinou a Pardubicemi, 12. ledna pak Ostravané odletí na soustředění do tureckého Beleku, kde narazí na Craiovu, Lech Poznaň nebo Kisvárdu. Generálka na ligu hráče Baníku čeká 30. ledna v Praze proti Slavii.

Kádr Baníku pro úvod zimní přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Radovan Murin, Lumír Číž

Obránci: Gigli Ndefe, Jan Juroška, Jaroslav Svozil, Jakub Pokorný, Jaroslav Harušťák, Jiří Fleišman, Šimon Falta, Denis Granečný

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Petr Jaroň, Lukáš Budínský, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič, Daniel Tetour, Jiří Boula, Arťom Koncevoj, Yira Sor, Roman Potočný, Lukáš Cienciala

Útočníci: Ladislav Almási, Jiří Klíma

Sdílejte článek