28/04/2018 Tomáš Svoboda

Baník to zvládl! Krásnou bitvu se Spartou rozhodl Baroš

Tohle může být rozhodující moment v napínavém boji o záchranu. Baník v sobotu odpoledne před 15 tisíci fanoušky porazil na Městském stadionu pražskou Spartu 3:2.

Baníkovci se domácí výhry nad odvěkým rivalem dočkali po dlouhých deseti letech a rozhodl o tom příznačně kapitán Milan Baroš.

Jeho přesná hlavička, kterou v 86. minutě umístil nechytatelně za záda hostujícího gólmana Nity, byla vrcholem krásného zápasu. Baník v něm zaslouženě vedl poté, co se ve 22. minutě trefil sváteční střelec Martin Šindelář.

Sparta reagovala hned za šest minut, kdy z penalty vyrovnal Kanga. Utkání pak nabralo grády po změně stran.

Nejprve hloupý faul sparťanské obrany potrestal v 51. minutě chytrou střelou z přímého kopu Marek Hlinka, ale hosté dokázali reagovat po deseti minutách, když zaváhání ve středu obrany Baníku využil Kadlec.

Baroš a spol. následně ukázali větší touhu po vítězství, když se do velkých šancí vedle zkušeného kapitána dostali také Robert Hrubý či Martin Fillo. Sparta zahrozila pouze průnikem střídajícího Ben Chaima.

Drama hrané v "bílém pekle" vítkovického stadionu nakonec patřilo Barošovi, který perfektně zužitkoval centr dobře hrajícího Carlose de Azeveda.

Baník sice po zisku cenných tří bodů dál zůstává na předposlední příčce, ale nyní už ztrácí pouhý bod na čtrnáctou Jihlavu. Příští, a opět velmi vypjatý duel, bude hrát za týden na hřišti trápící se Mladé Boleslavi.

Více o krásné fotbalové podívané i atmosféře v ochozech napoví snímky fotoreportérů Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka a Lukáše Stona.