Sport
11/07/2022 Petr Sobol

Baník přichází o klenoty. 4 hráči silného ročníku 2004, kteří už utekli z Bazalů

Psal se rok 2004, když Baník získal ligový titul. Tehdy se taky narodilo několik budoucích nadějí, které měly tým z Ostravy jednou táhnout. Jenže fotbalisté silného ročníku 2004 z Bazalů utíkají jinam.

Baník byl vždy klubem, který si zakládal na práci s mládeží. Důkazem byl ročník 2004, který byl hodně silný. Jeho hráči jednou měli táhnout i ostravský A tým, jenže čtyři z nich už prchli jinam. Dva k ligové konkurenci, další dva do Itálie…

Samuel Grygar (Inter Milán)

V září tomu budou dva roky, co tehdy šestnáctiletý Samuel Grygar odešel z Baníku do slavného Interu Milán. V tom si v uplynulé sezoně vybojoval místo v juniorském týmu, se kterým dokonce vyhrál prestižní Primaveru. Mladý tým Interu, i s Grygarem, ve finále porazil 2:1 AS Řím. „V Itálii je to vlastně druhá nejvyšší soutěž. Finále bylo v televizi a myslím si, že se na to dívala celá Itálie. Je to opravdu úspěch, a trvalo mi nějakou dobu, než mi po zápase došlo, co se mi vlastně povedlo,” svěřil se Grygar pro web fcb.cz.

Daniel Šmiga (Slavia)

Baník v zimě přišel o Yiru Sora, který přestoupil asi za 30 milionů korun do Edenu. Nebyl však jediným hráčem, který z Bazalů do Slavie odešel. Pražané přivedli taky osmnáctiletého útočníka Daniela Šmigu, který si v dresu Baníku připsal čtyři ligové starty. Loni však šanci nedostal, a tak se rozhodl, že se zkusí prosadit jinde. „Danův přestup je za dané situace nejlepším řešením pro všechny strany. Hráče to z osobních důvodů táhlo do Prahy, v Ostravě zůstat nechtěl. Přišla nabídka ze Slavie, kluby našly řešení a dohodly se,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Ondřej Kukučka (Sparta)

Počítalo se s tím, že by jednou mohl řídit ostravskou defenzivu. Osmnáctiletý stoper byl velkým příslibem do budoucna a na Bazalech s ním měli velké plány. Do ligového áčka se dostal už v šestnácti letech, jenže pak si poranil koleno a ligu si za Baník nezahrál. Vedení ostravského klubu mu platilo náročnou léčbu a chtělo s ním prodloužit smlouvu, ovšem Kukučka se rozhodl jinak a podepsal kontrakt se Spartou. Není divu, že tím vedení Baníku pořádně naštval.

Daniel Macej (Frosinone)

Další hráč silného ročníku 2004, který odešel do Itálie. Ovšem zatímco Grygar zamířil na slavné San Siro, osmnáctiletého stopera Daniela Maceje zlákal před pár dny celek Frosinone Calcio ze Serie B. Do Itálie odešel poté, co mu v Baníku skončila smlouva, dříve okolo něj kroužila i Parma.

Sdílejte článek