Společnost
13/12/2015 Jaroslav Baďura

Baník opouští Davor Kukec. Nesplnil roli klíčového hráče, uvedl klub

Devětadvacetiletý chorvatský záložník Davor Kukec bude od 1. ledna 2016 hráčem FK Teplice. "Baník se se severočeským klubem dohodl na přestupu, který je v danou chvíli optimálním řešením pro všechny strany," uvedl mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

Technicky vybavený středopolař odehrál od zimy 2012, kdy do Ostravy přišel, v baníkovském dresu celkem 105 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvacet branek.

„Bohužel zejména v posledním roce jeho výkony neodpovídaly tomu, že měl na hřišti plnit roli klíčového hráče, který náš tým povede v krizových situacích. To však nic nemění na tom, že v Baníku během téměř čtyřletého angažmá odvedl kvalitní služby a v každé sezóně patřil mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Za to mu právem náleží poděkování ze strany klubu i fanoušků,“ uvedl mluvčí klubu.

Davor Kukec hodnotí své angažmá v Baníku jako jedno z nejlepších v celé své dosavadní kariéře. „Je mi moc smutno a je to těžké po čtyřech letech opustit Baník a všechno tady. Můžu říct, že jsem tady měl nejlepší zážitky ve svojí kariéře a Baníku za to děkuji,“ říká chorvatský záložník.

Důležitým aspektem při rozhodování klubu i hráče samotného byla také platnost stávajícího kontraktu, který končil k 30. červnu 2016. „Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli jej neprodloužit a dát Davorovi ještě před jeho vypršením šanci získat nový impuls pro další pokračování jeho fotbalové kariéry. Tato první zimní změna v kádru také signalizuje, jakým způsobem chceme v jarní části sezóny zabojovat o udržení v Synot lize,“ uvedl Tomáš Svoboda.

„Mnozí z fanoušků jistě zaznamenali, že jsme v letošním roce začali se zabudováváním hráčů ročníků 1996 až 1998 do A týmu Baníku. Tato mladá generace již dostatečně dlouhou dobu prošla novým způsobem práce našeho mládežnického úseku, jehož zavádění začalo v roce 2013,“ uvedl klub.

„Jak ukázal nejen poslední zápas letošního roku se Spartou Praha, jména jako Martin Honiš, Marek Szotkowski, Dan Ožvolda, Matěj Helešic, Jan Matěj, Arťom Mešaninov, František Chmiel, Ondřej Šašinka a další pomalu ale jistě zrají fyzicky i osobnostně. Pokud jim i nadále vydrží jejich ambice spojené s pracovitostí, pokorou a loajalitou ke klubu, pak mohou našemu A týmu přinést tolik potřebné ozdravení, a to jednak kvalitními fotbalovými dovednostmi, ale i charakterovou zdravostí, tedy pilíři, o které se chceme opřít v náročných bojích nejbližšího období,“ dodal mluvčí Svoboda.

Sdílejte článek