Sport
19/05/2019 Tomáš Svoboda

Baník doprovodil Slavii k titulu, ale v poháru půjde zdvořilost stranou

Očekávaná remíza, která pražské Slavii stačila k jistotě titulu, se v neděli odpoledne stala v Ostravě realitou. Baník v předposledním kole nadstavbové části s ligovým lídrem remizoval 0:0.

Baníkovští fotbalisté prominou, ale nejpůsobivější sportovní výkon tentokrát podal majitel Václav Brabec, který před utkáním oběhl kolečko kolem zaplněných tribun, aby poděkoval fanouškům.

Těch dorazilo bezmála 12 tisíc a kromě obvyklého „supportu“ stihli sami poděkovat prvním mistrům z roku 1976, kteří na utkání dorazili díky iniciativě klubu a fanouškovského sdružení Baník Baníku.

Samotní hráči jako by se pak také chopili rolí gratulantů a slávistům cestu za kýženým bodem příliš nekomplikovali.

O jedinou nebezpečnou střelu na branku hostí se postaral až v samém závěru Nemanja Kuzmanovič. Naopak Slavia mohla vstřelit gólů hned několik, ale Baník držel výborný Jan Laštůvka.

Přestože baníkovci v nadstavbě ani počtvrté nedali gól, první získaný bod vylepšil jejich pozici v boji o konečné 5. místo, které je může dovést až do předkola Evropské ligy.

Více o evropských snech a ambicích řekne středeční finále poháru, ve kterém Baník změří síly opět se Slavií. Hrát se bude v Olomouci od 19:15, a to už půjdou zdvořilost i kalkulace stranou.

Za nedělní ligovou, a tak trochu milostnou, předehrou Baníku se Slavií se můžete ohlédnout prostřednictvím fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Sdílejte článek