Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Sport

​Baník do Příbrami: Někdejší spoluhráči Kozel a Horváth poprvé proti sobě!

Pikantní rozjezd čeká fotbalisty Baníku Ostrava při obnoveném pokračování probíhajícího ročníku první ligy.

Foto: Archiv

V duelu 25. kola se představí na půdě aktuálně posledního celu tabulky, a to v Příbrami v úterý 26. května. Zápas je přitažlivý nejen tím, že oba týmy pojímají restart sezony s velkým odhodláním, ale i kvůli trenérskému souboji dvou někdejších spoluhráčů Luboše Kozla a Pavla Horvátha!

Pohled do ligových statistik totiž dokumentuje, že nynější ostravský kouč Kozel a nově nastupující příbramský trenér Horváth spolu hráli v letech 1996-2000 za pražskou Slavii. Oba patřili k lídrům mužstva.

Zatímco Kozel je momentálně už zkušeným lodivodem, Horváth po skončení znamenité hráčské kariéry s mistrovskými tituly v Plzni sbíral první trenérské poznatky v druholigovém Baníku Sokolov a naposledy vedl plzeňské béčko.

Příbram jej angažovala v první polovině letošního března těsně před vypuknutím koronavirové krize, a tudíž i přerušení ligové soutěže. Takže na svůj první ligový zápas na příbramské lavičce Horváth stále čeká právě až na duel s Ostravou.

Příbramští budou mít nesmírnou motivaci. Chtějí se odlepit z posledního místa tabulky, které by po skončení dohrané sezony znamenalo sestup do druhé ligy.

Ladili sestavu

Baník Ostrava stihl po prvním uvolnění opatření ve sportovním prostředí dva přípravné zápasy. A to konkrétně s Vítkovicemi a v Opavě. Trenér Luboš Kozel konfrontace s regionálními soupeři přivítal i vzhledem k dějištím obou duelů, když nebylo zapotřebí větší cestování.

„Zápas v Opavě byl důležitý z hlediska toho, že jsme se mohli poměřit rovněž s prvoligovým týmem. Hlavně jsme se ale zaměřili na příští vystoupení, protože v Příbrami nemůžeme počítat se třemi hráči kvůli jejich karetním trestům,“ uvedl Kozel v těchto intencích na klubovém webu.

„Zvažujeme různé varianty, ladíme sestavu a záležet bude na zdravotním stavu hráčů,“ přemítal Kozel.

K dispozici už je uzdravený Martin Fillo, což Kozel kvituje s uspokojením. „Dlouho chyběl, ale počítáme s ním. Věřím, že se znovu dostane do optimální formy,“ podotkl ostravský trenér.

Zápas v Příbrami může být specifický právě i pro Martina Filla, protože v minulosti v tamním klubu působil a zanechal v něm výbornou stopu.