10/08/2019 Tomáš Svoboda

Baník bavil lidi pěkným fotbalem, Bohemku porazil 4:2

Zřejmě nejlepší výkon v nové sezóně podali v sobotu odpoledne fotbalisté Baníku Ostrava, kteří před zraky více než 8 tisíc fanoušků přehráli Bohemians Praha 1905 v poměru 4:2.

"Tlačili jsme tak dlouho, až jsme to přetlačili na naši stranu," vystihl kouč Bohumil Páník jednu z důležitých linií vývoje utkání, které se pro baníkovce vyvíjelo nepříznivě.

Hosté vedli od 17. minuty gólem Hronka. Následně skóre otočili Nemanja Kuzmanovič a Martin Šindelář, ale "klokani" dokázali po přestávce vyrovnat.

Z penalty se v 60. minutě trefil Vacek, po jehož gólu ovšem přišla rychlá a dokonce i dvojitá odezva.

Akci výborně hrajícího Dyjana Carlose de Azeveda dokázal svým druhým gólem v zápase zakončit Kuzmanovič, na kterého navázal o několik minut později Tomáš Smola.

Baník výsledkem 4:2 i předvedenou hrou pobavil spoustu fanoušků, mezi kterými nechyběl ani Jarek Nohavica.

Více o utkání, které přineslo první domácí výhru v nové sezóně, řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Jakuba Pryčka.