Aplikace pro vozíčkáře, chytré boty či obal - vývojáři představili chytré myšlenky
Deset statečných - i tak lze v nadsázce nazvat účastníky projektu Moravskoslezského kraje a Impact Hubu Ostrava Chytrá myšlenka.
Do projektu se přihlásilo přes čtyřicet malých, středních i zcela začínajících firem, aby se utkaly o možnost mít na své cestě za úspěchem podporu zkušených mentorů a dalších odborníků. Tři nejlepší projekty pak získají i finanční odměnu sto tisíc korun.
Impact Hub Ostrava a Moravskoslezský kraj ze zmíněných přihlášených účastníků vybrali deset autorů nejlepších projektů, které budou mít nyní tři měsíce na to, aby své myšlenky a nápady posunuli dál.
V Impact Hubu tento týden mělo zmíněných deset statečných prostor na to, aby své myšlenky představili - zástupci měst, kraje i odborníci na dané problematiky a veřejnost tak mohli sledovat deset čtyřminutových minipředstavení, na která mohlo poblikum ihned reagovat a pokládat doplňující otázky.
Představil se tak například autor aplikace na mapování bezbariérových míst Vozejkmap, vývojář bezpečnostních stojanů na kola, autor nápadu na chytrou botu, jejíž stélka komunikuje s vaším mobilem či počítačem o tom, zda máte správně či špatně nastaveno těžiště při chůzi či běhu.
Veřejnost zaujal i projekt aquaponických farem, kdy si můžete doma ve speciální nádrži chovat ryby a zároveň pěstovat zeleninu, představil se i vývojář systému využívajícího záběry z bezpečnostních kamer, velký zájem vzbudili i autoři chytrého obalu, který vám ukáže, zda je vaše zboží zaslané například z eshopu v pořádku ještě před tím, než jej převezmete a rozbalíte.
"Jsem přesvědčen, že právě chytré myšlenky mohou posunout náš kraj dále. Musím říci, že mě velmi mile překvapilo, kolik zajímavých projektů tady vzniklo a vzniká. Rádi ty nejlepší na jejich cestě za úspěchem podpoříme," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka, který má projekt Chytrá myšlenka na starost.
Všichni autoři deseti projektů budou mít nyní tři měsíce na to, aby své myšlenky a plány z pomocí odborníků co nejvíce rozvinuli, v prosinci pak tři nejlepší získají zmíněných sto tisíc korun každý na další rozvoj.