Nejnovější zprávy: Milostivé léto. DPO vám za necelou tisícovku odpustí zbytek dluhu, úroky i exekuce Jdeme hlavou proti zdi, říká Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra

Společnost

Akce jako proti teroristům. Policie v Ostravě zasahovala u hospody, která včas nezavřela

Zásah jak proti teroristům předvedli v noci na neděli 19. července ostravští policisté.

Foto: Archiv redakce

V restauraci U Hrůbků v Ostravě-Zábřehu slavili amatérští fotbalisté desáté výročí založení klubu.

Protože restauraci neopustili ve 23 hodin, jak stanoví protiepidemická opatření, která začala v Moravskoslezském kraji platit tento týden, přijeli věc vyřešit policisté.

"Něco takového jsem ještě neviděl, u restaurace jsem napočítal sedmadvacet policejních aut, přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů," popsal akci, která začala okolo půlnoci, jeden ze svědků.

Podle informací Magazínu PATRIOT chtěli policisté situaci řešit uvnitř restaurace, nakonec se ale někomu z personálu podařilo hosty přesvědčit, aby z ní odešli sami.

"Myslím, že kdyby policie vtrhla dovnitř, byla by to asi mela," řekl svědek.

Policie se k akci zatím nevyjádřila, podle neoficiálních zdrojů byla důvodem k tak masivnímu nasazení informace, že někdo z hostů má u sebe zbraň.

Podle informací svědků policie nikoho nezadržela, jen kontrolovala, že se hosté opravdu rozejdou.

Policejní akce skončila okolo druhé hodiny ranní.

Policejní mluvčí Zlatuše Viačková v neděli večer Magazín PATRIOT informovala, že policisté přijali po 23. hodině oznámení o rušení nočního klidu.

"Podle oznámení se na ulici pohybovalo asi 50 osob. Na místo vyjela Speciální pořádková jednotka a policisté obvodního oddělení. Osoby se postupně rozešly, nikdo nebyl zadržen, nikdo nebyl zraněn, ke škodě na majetku nedošlo. Ve vyšetřování budou policisté pokračovat v příštích dnech," dodala mluvčí.