Nejnovější zprávy: Co dnes dělá baníkovský mistr Pospěch? A proč mu fanoušci odpustili Spartu? Zchátralé Jánské Koupele mají naději na záchranu, studie plánuje rozvoj

Společnost

Agresor řádil v ostravské tramvaji. Tak ho tam řidička zavřela a počkala na policii

Rozbil okno a ještě vyhrožoval cestujícím i řidičce tramvaje.

Ilustrační foto: Městská policie Ostrava

Incident se stal minulý týden ve čtvrtek krátce po dvanácté hodině v Ostravě.

Operátor tísňové linky 156 přijal oznámení řidičky tramvaje, která žádala o příjezd hlídky na zastávku Sad Boženy Němcové v Ostravě-Přívoze. V tramvaji se měl nacházet muž, který porušoval přepravní podmínky a byl značně vulgární vůči řidičce i vůči ostatním cestujícím.

K hlídce se po příjezdu na místo přihlásila řidička tramvaje. Ta strážníkům označila později zjištěného 35letého muže. Muž i za přítomnosti hlídky pokračoval ve slovním napadání řidičky a ostatních cestujících v tramvaji.

"Strážníci na místě navíc zjistili, že onen agresivní muž ještě před příjezdem hlídky rozbil skleněnou výplň okna tramvaje o rozměru 1,5 x 2 metry," uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Hlídka muže proto vyzvala zákonnou výzvou, aby ukončil své protiprávní jednání a setrval na místě. Nato obrátil muž svou slovní agresi i proti zakročujícím strážníkům a chtěl opustit tramvaj.

"Vzhledem k situaci hlídka požádala řidičku tramvaje, aby vůz uzavřela. Strážníci muže následně na místě zadrželi až do příjezdu Policie České republiky," dodal Machů.

"Pro podezření ze spáchání trestných činů si muže poté převzali kolegové z Policie České republiky."

Reklama ×