Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Sport

1:5. Hokejisté Vítkovic museli doma skousnout dominanci Sparty

Určitě lepší představy o průběhu pátečního večera měli hokejisté a fanoušci HC Vítkovice Ridera, kterým v Ostravar Aréně uštědřil vysokou porážku tradiční rival. Se Spartou Praha na domácím ledě prohráli 1:5.

Foto: Rostislav Recman

Hosté z Prahy se z výhry v Ostravě radovali po osmi zápasech a takřka po čtyřech letech.

V pátečním duelu se sice jako první trefil bývalý hráč Sparty, nyní vítkovický forvard Roberts Bukarts, ale po jeho gólu z 27. minuty přišla rychlá odezva.

Soupeř dokázal takřka okamžitě vyrovnat a do konce druhé třetiny si vytvořil dvoubrankový náskok.

"Vedením jsme získali energii, kterou jsme chtěli využít, ale bohužel jsme inkasovali dva rychlé góly a od té chvíle jsme dělali špatná rozhodnutí. Rozdíl byl v předbrankových prostorech, z toho špinavého prostoru jsme dostali tři branky a měli bychom se z toho poučit," konstatoval vítkovický trenér Jakub Petr.

"Nejdůležitější bylo, že jsme dokázali rychle srovnat skóre, což ve finále otočilo celý zápas na naši stranu. Vytvářeli jsme si tlak a využili naše šance. Nejen, že jsme výborně bruslili, byli jsme i chytří na puku a pomohl nám brankář Sedláček," uvedl sparťanský trenér Uwe Krupp.

Zatímco jeho tým zakončil šestizápasovou venkovní šňůru čtvrtou výhrou v řadě a je v extralize třetí, Vítkovice doma prohrály počtvrté za sebou a jsou deváté.

Více o zápase řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Fotogalerie